ВРЕМЕТО НОСИ НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ - Еве за какво време стигнаа најави за денеска!

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Повеќе: ВРЕМЕТО НОСИ НОВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ - Еве за какво време стигнаа најави за денеска!

ВМРО ДПМНЕ вечерва му врати на Арбен Таравари - еве што му порачаа откако министерот преку фејсбук статус ги "запали" социјалните мрежи!

Министерот Таравари е платен од граѓаните за да ги решава нивните проблеми и да придонесе за подобро здравство. Добро е Таравари да е повеќе на работа отколку на одмор за парите што ги зема. Добро е повеќе да сработи отколку да сурфа по интернет, но очајно е тоа што два ипол месеци нема никаков резултат од неговата работа, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе: ВМРО ДПМНЕ вечерва му врати на Арбен Таравари - еве што му порачаа откако министерот преку фејсбук...

Османи: Патот до Брисел води преку Рамковниот договор и Законот за јазиците

Патот до Брисел води преку Охридскиот рамковен договор и Законот за јазиците како едно од најсензитивните и најважните прашања од договорот, вели вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи во интервју за „Телма“.

Повеќе: Османи: Патот до Брисел води преку Рамковниот договор и Законот за јазиците

Еве какво време не очекува од утре...

Од утре следува период на стабилно и потопло време.Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Повеќе: Еве какво време не очекува од утре...

Нема веќе МВРО-ВМРО

- Нема повеќе МВРО-ВМРО, нема повеќе сокривање и бегање од одговорност. Напротив, постои професионализам, отчетност и ефикасност во работењето на МВР, а секој оној кој постапувал незаконски ќе понесе одговорност. Тоа е разликата со која не може да се помири ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на СДСМ на денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе: Нема веќе МВРО-ВМРО

Повторно промени: Еве што велат метеоролозите...

Од утре следува период на стабилно и потопло време.Дневната температура ќе биде во постепен пораст, но ќе се задржи во рамките на просекот за овој период од годината.

Повеќе: Повторно промени: Еве што велат метеоролозите...

Нема реална слика колку администрација имаме, регистарот не работи

Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) нема официјална и веродостојна бројка на вработени во јавната администрација бидејќи регистарот за вработените не функционира, односно во него нема податоци од сите државни институции, а и оние што ги има, постојат сомневања дека голем број од нив не се уредно пополнети.

Повеќе: Нема реална слика колку администрација имаме, регистарот не работи

ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ САКА ДА СЕ ПРЕПУКУВА, ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ДЕЛУВА - Еве какво решение донесе министерот за внатрешни работи!

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР во врска со настанот на 11.08.2017 година во Струмица ги изврши потребните проверки и утврди дека полицискиот службеник неосновано, неоправдано и неправилно употребил средство за присилба- огнено оружје врз лицата Д.Т. и А.Г., односно постапил спротивно на одредбите од Законот за полиција.

Повеќе: ДОДЕКА ВМРО ДПМНЕ САКА ДА СЕ ПРЕПУКУВА, ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ДЕЛУВА - Еве какво решение донесе...

ВМРО ДПМНЕ ОВА СИГУРНО НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ - Арбен Таравари предмалку се огласи на фејсбук, еве ја неговата порака која го "запали" интернетот!

Попладнево на прозивките од ВМРО ДПМНЕ се огласи министерот за здравство Арбен Таравари на социјалните мрежи. Неговата порака стана вирална за само 15-тина минути, еве што порача:

Повеќе: ВМРО ДПМНЕ ОВА СИГУРНО НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ - Арбен Таравари предмалку се огласи на фејсбук, еве ја...

СДСМ: Коруптивните политики на ВМРО-ДПМНЕ создадоа хаос во здравството

Преку 11 годишното коруптивно и криминално владеење ВМРО-ДПМНЕ изврши егзодус во здравството, го погази достоинството на лекарите и пациентите и направи хаос во здравствениот систем, реагира СДСМ на обвинувањата на Светлана Колариќ дека примарен интерес на Заев и Таравари е да ги полнат клиниките со партиски, корумпирани и непрофесионални кадри.

Повеќе: СДСМ: Коруптивните политики на ВМРО-ДПМНЕ создадоа хаос во здравството

Страница 10 од 1881