Мало маченце се нашло лице в лице со кобра. Погледнете како завршила нивната средба...

Мачките се многу упорни животни, а понекогаш знаат да бидат и малку досадни.

Повеќе: Мало маченце се нашло лице в лице со кобра. Погледнете како завршила нивната средба...

Гладен лав сакал да нападне мало теле. Но ОВА не го очекувал! (ВИДЕО)

Теле се изгубило и лутало само по патот, кога овој лав се појавил од никаде. Во еден момент кога лавот планирал да го зграпчи телето, од грмушките истрчала неговата мајка.

Повеќе: Гладен лав сакал да нападне мало теле. Но ОВА не го очекувал! (ВИДЕО)

ВИДЕО: Змија зграпчила мал зајак, но тогаш се појавила неговата мајка - погледнете што се случило!

Ова неверојатно видео покажува како мајчинскиот инстикт го победува секој страв. Змија грабнала мал зајак, но не знаела дека на помош ќе дојде бестрашната мајка.

Повеќе: ВИДЕО: Змија зграпчила мал зајак, но тогаш се појавила неговата мајка - погледнете што се случило!

Кога стигнал на работа забележал ИСКРШЕНИ ВРАТИ во неговата канцеларија. Ги прегледал снимките од камерите и останал во ШОК! (ВИДЕО)

Кога вработен во една компанија од Колорадо во понеделникот се појавил во својата канцеларија, првото нешто што го забележал било скршена врата, и веднаш помислил дека се работи за провала.

Повеќе: Кога стигнал на работа забележал ИСКРШЕНИ ВРАТИ во неговата канцеларија. Ги прегледал снимките од...

КОГА ПУТИН ЌЕ СЕ НАЛУТИ: Дошол во фабрика во која работниците со месеци не примиле плата и ги повикал шефовите - ЕВЕ ШТО ИМ НАРЕДИЛ!

Рускиот претседател Владимир Путин со цврста рака владее со својата земја. Тоа најдобро се гледа од следниот пример, кој се случил во 2012 година.

Повеќе: КОГА ПУТИН ЌЕ СЕ НАЛУТИ: Дошол во фабрика во која работниците со месеци не примиле плата и ги...

ВИДЕО: Попот го земал микрофонот и запеал, сите присутни ЗАНЕМЕЛЕ!

На една веселба во Чачак сите гости морале да пеат караоке, и тогаш дошол редот на попот. Тој одбивал, но на наговарање на сите присутни сепак се согласил да запее.

Повеќе: ВИДЕО: Попот го земал микрофонот и запеал, сите присутни ЗАНЕМЕЛЕ!

ЕВЕ КАКО ОСЛАБЕЛА 5 КИЛОГРАМИ ЗА ТРИ ДЕНА: Во четвртокот имала 72, а во саботата 67 килограми!

Магдоносот, билка која ја користиме како зачин, има магична моќ. Неговата количина во јадењето е секогаш мала, затоа не е доволна да покрене извлекување на насобраните течности од телото. Американскиот лекар, Џон Р. Кристофер важи за добар познавач на билните лекови. Често на своите пациенти им го препорачувал магдоносот како лек за бубрежни болести.

Повеќе: ЕВЕ КАКО ОСЛАБЕЛА 5 КИЛОГРАМИ ЗА ТРИ ДЕНА: Во четвртокот имала 72, а во саботата 67 килограми!

Не знаеле зошто нејзината куќа СЕКОГАШ мириса убаво. Кога им кажала за што се работи, останале БЕЗ ЗБОРОВИ!

Прикријте го непријатниот мирис со помош на освежувач на воздух кој можете да го направите сами дома, и што е најважно, без штетни хемикалии. Ова е еден евтин и едноставен начин да го освежите воздухот во вашиот дом. Кога ќе видите колку лесно се прави, никогаш веќе нема да купите скапи шишиња освежувач.

Повеќе: Не знаеле зошто нејзината куќа СЕКОГАШ мириса убаво. Кога им кажала за што се работи, останале БЕЗ...

Кога ја отворате устата во вилицата слушате крцкање? - причината е застрашувачка, веднаш на лекар!

Крцкање кога ќе ја отворите устата, главоболки, стрес или напнатост се симптоми на состојба која се вика темпоромандибуларно пореметување на вилицата.

Повеќе: Кога ја отворате устата во вилицата слушате крцкање? - причината е застрашувачка, веднаш на лекар!

Ако ја имате оваа банкнота - може да добиете 15 илјади евра

Иако според курсната листа сто српски динари имаат иста вредност на педесетина македонски денари, сепак доколку во својот дом ја имате банкнотата од 100 динари која е печатена во 1884-тата година нејзината вредност е многу висока.

Повеќе: Ако ја имате оваа банкнота - може да добиете 15 илјади евра

Страница 3 од 997