Шетал низ шума и наишол на нагазна мина, а потоа се обидел сам да ја размонтира! Она што се случило е НЕВЕРОЈАТНО! (ВИДЕО)

Како војник, Аки Ра поставил илијадници нагазни мини. Моментално, овој човек работи за ОН во улога на деминер, а во следното видео можете да видите со каква леснотија и без никаква заштитна опрема размонтира мина на делови.

Повеќе: Шетал низ шума и наишол на нагазна мина, а потоа се обидел сам да ја размонтира! Она што се...

Со оваа мачка нема шега! Погледнете што направила кога видела возрасен лав! (ВИДЕО)

На интернет е објавено видео од мачка која очигледно не знае што е страв.

Повеќе: Со оваа мачка нема шега! Погледнете што направила кога видела возрасен лав! (ВИДЕО)

Смртоносно езеро во Мексиканскиот Залив

Во Мексиканскиот Залив, длабоко под површината на морето е пронајдено необично езеро. Но, секој кој би пробал да влезе во него тешко дека ќе се врати, вели професорот Ерик Кордс од Универзитетот Темпл. Кордс е еден од научниците кои го истражувале езерото, кое во магазинот „Океанологија“ го нарекуваат „џакузи на очајот“.

Повеќе: Смртоносно езеро во Мексиканскиот Залив

Во дворот забележал како огромен питон дави една од неговите кози. Кога ќе видите што направил, ЌЕ ОСТАНЕТЕ БЕЗ ТЕКСТ!

Фармерот Скот Дам во шумско подрачје на својот голем имот забележал огромен питон како дави една од неговите кози. Скот открил дека питонот претходно убил уште една негова коза.

Повеќе: Во дворот забележал како огромен питон дави една од неговите кози. Кога ќе видите што направил, ЌЕ...

Истурил канта сув мраз во базен - се случило нешто што ќе ве остави без текст... (ВИДЕО)

Хемиските споеви на разни елементи, понекогаш при своите хемиски реакции создаваат неверојатни резултати.

Повеќе: Истурил канта сув мраз во базен - се случило нешто што ќе ве остави без текст... (ВИДЕО)

Фрлете го ОВОЈ ПРАВ низ дворот. Веќе никогаш нема да видите змии!

Сите секако сте слушнале за сода бикарбона. Но, веројатно не сте слушнале за уште една примена која навистина е неверојатна. А толку е едноставна. Содата наводно штити од змии, пишува „Аура“.

Повеќе: Фрлете го ОВОЈ ПРАВ низ дворот. Веќе никогаш нема да видите змии!

ВАЖНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Воопшто не купувајте банани со ОВАА ЕТИКЕТА!

Сигурно сте забележале дека овошјето кое го купувате на себе има одредени етикети, меѓутоа, дали знаете што тие значат?

Повеќе: ВАЖНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Воопшто не купувајте банани со ОВАА ЕТИКЕТА!

Не тргнувајте на Скијатос со пластични кеси: На овој грчки остров ве чекаат големи промени!

Пластичните кеси наскоро ќе станат минато на грчкиот остров Скијатос, чиј функционери изгласале забрана за нивна употреба во склад со европските директиви.

Повеќе: Не тргнувајте на Скијатос со пластични кеси: На овој грчки остров ве чекаат големи промени!

Завршува втората сезона на „Фчерашни“ - ова е најавата за последната епизода (ВИДЕО)

Со 30-тата епизода од овој циклус, а 42-ра вкупно, во недела завршува втората сезона на „Фчерашни новости“. Еве што подготви екипата:

Повеќе: Завршува втората сезона на „Фчерашни“ - ова е најавата за последната епизода (ВИДЕО)

Шетала на улица и пишувала порака на телефон. Она што ќе и се случи на 0:16 ќе го памти додека е жива! (ВИДЕО)

Следното видео кое го снимила надзорна камера пред една продавница прикажува 67-годишна жена како оди по улица и пишува порака на мобилниот телефон.

Повеќе: Шетала на улица и пишувала порака на телефон. Она што ќе и се случи на 0:16 ќе го памти додека е...

Страница 4 од 979

JT Fixed Display