Наполнил фрижидер со експлозив, а потоа гаѓал од пушка. Добро обратете внимание што ќе се случи на 0:12! (ВИДЕО)

Еден човек за малку ќе загинел откако пукал од пушка во фрижидер наполнет со експлозив.

Повеќе: Наполнил фрижидер со експлозив, а потоа гаѓал од пушка. Добро обратете внимание што ќе се случи на...

Обдукција на китовите од Средоземното море покажува аларманта количина на микропластика

Светската организација за заштита на природата, известува дека нејзиното најново истражување кое вклучува и обдукција на китовите од Средоземното море, покажува присуство на алармантна количина на микропластика во тие животни.

Повеќе: Обдукција на китовите од Средоземното море покажува аларманта количина на микропластика

ГОЛЕМО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ – Немојте да ставате тоалетна хартија на wc школката, еве и зошто!

Често кога одиме во јавни тоалети, за да седнеме на wc школката ја користиме тоалетната хартија.

Повеќе: ГОЛЕМО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ – Немојте да ставате тоалетна хартија на wc школката, еве и зошто!

НАЈГОЛЕМА ОПАСНОСТ ВО ЛЕТО – Еве што треба да направите доколку ве касне стршлен

Летото е период кога излегуваат разни инсекти, а луѓето се борат со истите на разни начини.

Повеќе: НАЈГОЛЕМА ОПАСНОСТ ВО ЛЕТО – Еве што треба да направите доколку ве касне стршлен

Германски овчар доби отказ во полиција

Кучето, германски овчар Гавел бил регрутиран во полиција уште додека бил мало кутре.

Повеќе: Германски овчар доби отказ во полиција

Еве како да се изборите со досадните комарци!

За време на летните ноќи, освен што не можеме да спиеме од жештината, тука се и досадните комарци, кои уживаат да не „грицкаат“ и да ни зујат околу нашите уши.

Повеќе: Еве како да се изборите со досадните комарци!

Вечерва е полна Месечина која НОСИ ПАРИ, а еве што треба да направите!

Вечерва е полна Месечина, која носи среќа и пари. Ова е полна Месечина на трансформација и опоравување од сите проблеми кои ни се случија минатиот месец.

Повеќе: Вечерва е полна Месечина која НОСИ ПАРИ, а еве што треба да направите!

ВЕЧЕРВА Е ПОЛНА МЕСЕЧИНА: Подгответе се, затоа што доаѓаат ПРОМЕНИ за кои сте сонувале ЦЕЛ ЖИВОТ!

Полната Месечина вечерва прилика да се прочистите и ослободите од сите стравови кои ве спречувале емотивно да се поврзете со друга личност. Ќе сфатите дека веќе не сте жртви или маченици. Сега е моментот да си простите себе си и на сите оние кои ве мачеле во претходните врски.

 

 

Повеќе: ВЕЧЕРВА Е ПОЛНА МЕСЕЧИНА: Подгответе се, затоа што доаѓаат ПРОМЕНИ за кои сте сонувале ЦЕЛ ЖИВОТ!

Повеќе артикли...

Страница 7 од 979

JT Fixed Display