НАРОДНИ ВЕРУВАЊА ЗА ВЕЛИКИ ПЕТОК: Ако денес падне дожд, не ни се пишува добро...

Православните верници денес го одбележуваат најтажниот христијански празник Велики петок, а дождот на овој ден се смета како лош предзнак.

Повеќе: НАРОДНИ ВЕРУВАЊА ЗА ВЕЛИКИ ПЕТОК: Ако денес падне дожд, не ни се пишува добро...

Кога ќе видите што прави овој шанкер, ЌЕ ПАДНЕТЕ ОД СТОЛ! Вакво нешто никогш немате видено! (ВИДЕО)

За да бидете шанкер, мора да поседувате и некои импресивни вештини.

Повеќе: Кога ќе видите што прави овој шанкер, ЌЕ ПАДНЕТЕ ОД СТОЛ! Вакво нешто никогш немате видено! (ВИДЕО)

Еве што треба да знаете за Велики Петок - Најтешкиот ден во христијанството

Велики Петок е денот на Христовите страданија и најтешкиот ден од седмицата пред Велигден. Тоа е денот кога Исус Христос бил распнат на крст, за да ги искупи гревовите на човештвото. На овој ден од Страсната седмица, Божјиот син е погребан во камен саркофаг во пештера, пред која се поставува огромен камен.

Повеќе: Еве што треба да знаете за Велики Петок - Најтешкиот ден во христијанството

СТЕ ПОМИСЛИЛЕ ЛИ НЕКОГАШ НА ОВА – Еве за што служи овј дел од ретровизорот

Ретровизорот е најчесто користен дел во автомобилите, но дали некогаш сте помислиле за што се користи долниот дел од него?

Повеќе: СТЕ ПОМИСЛИЛЕ ЛИ НЕКОГАШ НА ОВА – Еве за што служи овј дел од ретровизорот

Одлучила да го промени презимето, а еве како и се осветил сопругот (ВИДЕО)

Огорчен човек од Санкт Петербург одлучил на чуден начин да и се освети на сопругата поради нејзината одлука да го промени презимето - нејзиниот автомобил го наполнил со бетон.

Повеќе: Одлучила да го промени презимето, а еве како и се осветил сопругот (ВИДЕО)

На „eBay“ купил стар ИРАЧКИ ТЕНК. Кога му пристигнал и кога детално го прегледал, СЕ ШОКИРАЛ од она што го пронашол!

55-годишниот Ник Меад пронашол пет златни прачки во вредност од преку 2 милиони фунти во руски тенк Т54/69 кој некогаш го користеле ирачките воени сили.

Повеќе: На „eBay“ купил стар ИРАЧКИ ТЕНК. Кога му пристигнал и кога детално го прегледал, СЕ ШОКИРАЛ од...

Фрлил отпушок во канализација, па едвај спасил жива глава! (ВИДЕО)

Наредното шокантно видео ги прикажува драматичните последици по еден човек од Техеран, Иран, а кој се одлучил да фрли запалена цигара во подземна канализација.

Повеќе: Фрлил отпушок во канализација, па едвај спасил жива глава! (ВИДЕО)

СО ТРАКТОР ИЗЛЕТА СРЕДЕ ТРКА НА ПАТЕКА: Само чудо го спаси овој рели возач! (ВИДЕО)

За време на рели трка во Германија тракторист од поле излетал на патека на која во тој момент со огромна брзина возел еден од возачите. Благодарение на присебноста на рели возачот не дошло до трагедија!

Повеќе: СО ТРАКТОР ИЗЛЕТА СРЕДЕ ТРКА НА ПАТЕКА: Само чудо го спаси овој рели возач! (ВИДЕО)

Страница 9 од 939