Распарале утроба на анаконда: Уследила застрашувачка глетка! (ВИДЕО)

Снимката која се појави на Јутјуб прикажува како оваа змија успеала да проголта цела свиња! Кога ја пронашле, ја распарале и од неа го извадиле несреќното животно.

Повеќе: Распарале утроба на анаконда: Уследила застрашувачка глетка! (ВИДЕО)

Три години го снимал небото над планина во Тајван. Она што го забележал ќе ве остави без зборови...

Фотографот Чен Чи-Тунг поминал 3 години снимајќи го небото над планината Хехуаншан во Тајван.

Повеќе: Три години го снимал небото над планина во Тајван. Она што го забележал ќе ве остави без зборови...

Пред 33 години отишла да купи чизми и за неа не се знаело ништо се` досега...

Посмртните остатоци, кои се пронајдени во подножјето на планина на северот од Калифорнија, се идентификувани и припаѓаат на студентката од Шведска Елисабет Мартинсон (21), која исчезнала пред 33 години. По идентификацијата на остатоците, полицијата повторно го отворила овој случај.

Повеќе: Пред 33 години отишла да купи чизми и за неа не се знаело ништо се` досега...

ПОЛОВИНА АМЕРИКА ВО СТРАВ: Според Библиското пророштво Русите со тајно оружје ќе ги уништат САД во...

На голем број од американската популација им пристигнало писмо по електронска пошта, наводно, од поранешниот претседателски кандидат на САД, Херман Кејн во кое пишува за постоењето на тајното пророштво од Библијата кое најавува напад на Русија врз САД.

Повеќе: ПОЛОВИНА АМЕРИКА ВО СТРАВ: Според Библиското пророштво Русите со тајно оружје ќе ги уништат САД...

Ја ставил раката во вода. Она што се случило потоа ќе ве остави без текст! (ВИДЕО)

Да уловиш риба не е лесно. Рибарите понекогаш поминуваат долго време чекајќи рибата да загризе.

Повеќе: Ја ставил раката во вода. Она што се случило потоа ќе ве остави без текст! (ВИДЕО)

Мислел дека уловил обична риба, па се шокирал кога ја погледнал одблиску! (ФОТО)

Природата е прекрасна, но во исто време и застрашувачка. Баш кога ќе помислиме дека сме виделе се`, мајката природа може да не изненади. Обично тие изненадувања се прилично „кул“ но понекогаш се навистина застрашувачки.

Повеќе: Мислел дека уловил обична риба, па се шокирал кога ја погледнал одблиску! (ФОТО)

МИСЛЕЛА ДЕКА Е МРТОВ: Мајката го прегрнала синот по 40 години!

Травис Толивер, кој зборува само англиски, не можел да комуницира со својата мајка Чилеанка, Нели Рејес, но цврсто се прегрнале при својата прва средба на аеродромот во Чиле.

Повеќе: МИСЛЕЛА ДЕКА Е МРТОВ: Мајката го прегрнала синот по 40 години!

Кога ќе видите како оваа домаќинка избрка мечка, ќе се смеете со денови! (ВИДЕО)

Замислете ја оваа ситуација - седите мирно дома, а потоа во дворот се појавува мечка која оди директно до вашата влезна врата.

Повеќе: Кога ќе видите како оваа домаќинка избрка мечка, ќе се смеете со денови! (ВИДЕО)

Бебе се обидува прв пат да каже „мама“. Нешто најслатко што ќе погледнете! (ВИДЕО)

Ако сте родител, знаете дека моментите кога своите деца ги учите да зборуваат се смешни и интересни во исто време. Ова видео го докажува тоа.

Повеќе: Бебе се обидува прв пат да каже „мама“. Нешто најслатко што ќе погледнете! (ВИДЕО)

Полицаец забележал нешто во надојдената река. Она што уследило остава без текст! (ВИДЕО)

Овој полицаец од Колумбија стана вистински херој. Со својот коелга бил во близина на надојдена река и забележале мало куче во водата.

Повеќе: Полицаец забележал нешто во надојдената река. Она што уследило остава без текст! (ВИДЕО)

Страница 876 од 979

JT Fixed Display