ЕДНОСТАВНО И БРИЛИЈАНТНО: Еве како да одгледувате ананас во својот дом! (ВИДЕО)

Дали знаевте дека во неколку едноставни чекори можно е да одгледувате ананас во својот дом, во саксија?

 

Чекорите се многу едноставни, а резултатот е фасцинантен.

Следниот пат кога ќе купите ананас откинете го врвот, оставете го да отстои неколку дена. Потоа, отстранете неколку долни листови и ставете го врвот во тегла со вода.

Нека стои така додека не се појави корен, а потоа засадете ја билката - и тоа е тоа! Наскоро во вашиот дом ќе имате прекрасна билка од која ќе порасне вкусен ананас.

Погледнете го видеото:

Loading...

JT Fixed Display