(ВИДЕО) Џафери: Го повикувам Иванов, нека прогласи воена состојба!

Ви ја пренесуваме изјавата на пратеникот од ДУИ Талат Џафери дадена во емисијата Клик плус на ТВ 21:

 

Повеќе: (ВИДЕО) Џафери: Го повикувам Иванов, нека прогласи воена состојба!

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Погледнете што најавува УХМР за следните денови!

До петок ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и ќе дува умерен јужен ветер, особено изразен вдолж Поварадарието.

Повеќе: МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Погледнете што најавува УХМР за следните денови!

Повторно протест на „За заедничка Македонија“ – повторени барањата за нови избори

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ во среда попладне, по 59-ти пат низ центарот на Скопје одржа протестен марш, на кој беа повторени барањата за отфрлање на тиранската платформа и одржување на нови избори.

Повеќе: Повторно протест на „За заедничка Македонија“ – повторени барањата за нови избори

Мекејн: Не е во ничиј интерес да се распадне Македонија

„Потребен е поголем ангажман, посредување, во мошне динамичната и експлозивна состојба во Македонија. Не е во ничиј интерес да се распадне Македонија“, коментира влијателниот републикански сенатор од сојузната држава Аризона и поранешен претседателски кандидат Џон Мекејн во разговор за српската редакција на Гласот на Америка, осврнувајќи се на состојбата во регионот.

Повеќе: Мекејн: Не е во ничиј интерес да се распадне Македонија

Страница 1 од 2583