Страотна сообраќајка во Крушево - едно лице со тешки повреди итно е пренесено во прилепската болница

На 19.12.2015 година околу 12,30 часот во Крушево на ул.„Никола Ѓурковиќ“ случена е сообраќајна незгода, во која ПМВ„БМВ“со битолски регистерски ознаки управувано од Н.Ч.(24), удрило во пешакот Б.С.(23) од Крушево.

Повеќе: Страотна сообраќајка во Крушево - едно лице со тешки повреди итно е пренесено во прилепската болница

МВР излезе со информации за случката на ул. "Видое Смилевски - Бато"

На 19.12.2015 година околу 09,45 часот во ПС Тетово, Н.Б.(54) од Тетово пријавил дека во временскиот период од 15.12.2015 до 19.12.2015 година, на ул.“Видое Смилевски-Бато“поточно во седиштето на Политичката Партија за Демократски Просперитет (ПДП) непознат сторител со употреба на тврд погоден предмет направил оштетување на бравата од металната решеткаста влезна врата, на која бил скинат и катанецот, а потоа направено било оштетување на цилиндер бравата на влезна врата, по што го сменил катанецот како и цилиндер бравите на двете врати.

Повеќе: МВР излезе со информации за случката на ул. "Видое Смилевски - Бато"

Страотен настан го потресе Штип

На 19.12.2015 година околу 12,30 часот во ПС Штип од Клиничката Болница било пријавено дека кај нив е донесено затруено женско лице. Од страна на полициски службеници било излезено на местото на настанот и било утврдено дека истиот ден околу 12,20 часот, на Интерно женско одделение била донесена 46 годишна штипјанка која се обидела да се самоубие, пиејќи одредена количина на солна киселина.

Повеќе: Страотен настан го потресе Штип

СТРАОТНА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Во страотна несреќа загина Петарчо Д.

На 19.12.2015 година околу 19,40 часот на планината Огражден во атар на с.Штука–струмичко, Петарчо Д. (51) од с.Штука движејки се по планински пат со запежно возило, со запрегата влечена од коњ се излизгал од патот и пропаднал во бездна и од здобиените повреди починал на местото на настанот.

Повеќе: СТРАОТНА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Во страотна несреќа загина Петарчо Д.

Детали за настанот на ул. "Социјалистичка Зора"

На 19.12.2015 година во Скопје на ул.„Социјалистичка Зора“ непознат сторител со употреба на подесен алат насилно ја отворил балконската врата од стан сопственост на К.Т.(65) и извршил тешка кражба при што одзел златен накит, 750 евра и 4.500 денари по што го напуштил местото на настанот стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 90.000 денари.

Повеќе: Детали за настанот на ул. "Социјалистичка Зора"

Страница 2078 од 2422