НОВА СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА ЈА ПОГОДИ МАКЕДОНИЈА - Осумгодишно лице итно донесено во скопскиот клинички!

На 26.12.2015 година во 14,00 часот на регионалниот пат Тетово-с.Пирок, поточно пред раскрсницата за с.Г.Седларце, се случила сообраќајна незгода во која Р.Љ.(34) од с.Боговиње, управувајќи ПМВ„Мерцедес“ со словачка национална ознака, удрил во пешакот на возраст од 8 години од истото село.

Повеќе: НОВА СТРАОТНА СООБРАЌАЈКА ЈА ПОГОДИ МАКЕДОНИЈА - Осумгодишно лице итно донесено во скопскиот...

СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОГОДИ МАКЕДОНИЈА: Во голем пожар загина...

На 27.12.2015 година околу 00,45 часот во с.Црн Врв-Виница, во куќата сопственост на Будимка А.(77), од засега непознати причини во една од собите на приземјето настанал пожар во кој Будимка А. како последица од чадот се задушила и починала.

Повеќе: СТРАШНА ТРАГЕДИЈА ЈА ПОГОДИ МАКЕДОНИЈА: Во голем пожар загина...

СДСМ: И Груевски сфати, за граѓаните е можен живот само ако тој не е премиер

- Никола Груевски доби безброј виртуелни идеи за јануари и февруари кога тој повеќе нема да биде премиер. 10 години Никола Груевски само ги троши парите на граѓаните и ги задолжува идните генерации за неговите бизниси и бизнисите на неговата фамилија. Откако им одзеде 10 години живот на граѓаните, Груевски пред заминување се расфрлува со виртуелни ветувања во сите сфери што ги сруши до темел, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

Повеќе: СДСМ: И Груевски сфати, за граѓаните е можен живот само ако тој не е премиер

ПОСЛЕДНИ ТОПЛИ ДЕНОВИ: Утре пролетни температури, од среда СНЕГ!

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала облачност и слаб северен ветер. Претпладне во одделни котлини ќе има појава на магла.  Дневната температура ќе се движи од 10 до 17 степени Целзиусови.

Повеќе: ПОСЛЕДНИ ТОПЛИ ДЕНОВИ: Утре пролетни температури, од среда СНЕГ!

Груевски: На 15-ти јануари ќе има нова влада

Роковите што беа утврдени со договорот од Пржино ќе се испочитуваат и на 15-ти јануари ќе има нова влада, изјави во саботата премиерот Никола Груевски.

Повеќе: Груевски: На 15-ти јануари ќе има нова влада

Страница 2870 од 3257

JT Fixed Display