Посебен сообраќаен режим за натпреварот Вардар – Фрнербахче

Посебен сообраќаен режим најави СВР за вечерашниот натпревар Вардар – Фрнербахче што ќе се одигра на националната арена „Филип Втори“ од 20 часот.

Повеќе: Посебен сообраќаен режим за натпреварот Вардар – Фрнербахче

Нови раководства на МРТ и на Агенцијата за медиуми ќе има по законските измени во Собранието

Новите раководни органи на Македонската радио-телевизија и на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе бидат избрани дури по усвојувањето на предлог-измените на Законот во Собранието, дознава „Макфакс“ од извори во Владата.

Повеќе: Нови раководства на МРТ и на Агенцијата за медиуми ќе има по законските измени во Собранието

Собранието ќе гласа за разрешување на Марко Зврлевски

Претседателот на Парламентот, Талат Џафери, најави дека денеска ќе се гласа за предлогот на Владата за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски откако вчера попладнето пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата повикувајќи се на писмото од Антикорупциската комисија, која смета дека во периодот пред изборите не треба да се расправа и да се разрешуваат државни функционери.

Повеќе: Собранието ќе гласа за разрешување на Марко Зврлевски

Еве што ќе се случува со времето наредните денови

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Повеќе: Еве што ќе се случува со времето наредните денови

Џафери најави: Утре ќе се гласа за разрешување на Зврлевски

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, во изјава за ТВ21 најави дека на утрешната седница ќе се гласа за разрешување на Зврлевски.

Повеќе: Џафери најави: Утре ќе се гласа за разрешување на Зврлевски

Страница 5 од 3767