Се преврти цистерна полна со нафта - полицијата јавува за...

На 15.08.2017 година во 17.15 часот на месноста викана „Манасиови воденици“, на магистралниот пат Делчево-Македонска Каменица, се случила сообраќајна незгода во која М.М. (47) од Штип, управувајќи цистерна „ДАФ“ со штипски регистарски ознаки, полна со нафта, со приколка, излетал од патот.

Повеќе: Се преврти цистерна полна со нафта - полицијата јавува за...

Страшна сообраќајка на патот Ресен -Битола

На 15.08.2017 година во 14,20 часот на патот Ресен-Битола, кај с.Раштани, се случила сообраќајна незгода помеѓу теренско моторно возило „Мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Р.Џ. (32) и трактор „Урсус“ со битолски регистарски ознаки, управуван од Б.Ѓ. (38).

Повеќе: Страшна сообраќајка на патот Ресен -Битола

Автобуска несреќа во Македонија - многу повредени

На 15.08.2017 година во 14.20 часот на локалниот пат с.Банско-с.Муртино се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус „Ван Хол“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Б.К. (62) од Радовиш, автобус „Неоплан“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.Ј. (59) од с. Градско Балдовци, теренско моторно возило „Опел Комбо“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.М. (51) од с.Радово и патничко возило „Опел Зафира“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Р.И. (26) с.Банско.

Повеќе: Автобуска несреќа во Македонија - многу повредени

Познат идентитетот на загинатиот кај "Дупчиште"

На 15.08.2017 година околу 15.00 часот на местото викано „Дупчиште“ во атар на с. Мажучиште, прилепско, од засега непознати причини, паднал параглајдеристот Д.В.А.Х. (70) од Швајцарија, кој починал на местото на падот.

Повеќе: Познат идентитетот на загинатиот кај "Дупчиште"

Страница 6 од 3767