Нападнат возачот на турскиот амбасадор во Скопје поради турското знаме на колата!

Возачот на турскиот амбасадор О.С. попладнево бил натепан пред Министерството за култура поради турското знаменце на службениот „мерцедедес“ на турската амбасада во Скопје, потврди МВР, објави Сакамдакажам.

Повеќе: Нападнат возачот на турскиот амбасадор во Скопје поради турското знаме на колата!

Тимерманс: Границите на Западен Балкан треба да се исчезнат за да избегне иден конфликт

Потпретседателот на Европската комисија Франс Тимерманс изјави дека границите на Западен Балкан не треба да постојат и оти со нивно бришење ќе се избегнат идни конфликти во овој регион.

Повеќе: Тимерманс: Границите на Западен Балкан треба да се исчезнат за да избегне иден конфликт

Лавров се надева дека Западот ја сфаќа опасноста од дестабилизација на Македонија

Москва се надева дека западните земји ја сфаќаат опасноста од обидите за дестабилизација на ситуацијата во Македонија, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, пренесува „Спутник“.

Повеќе: Лавров се надева дека Западот ја сфаќа опасноста од дестабилизација на Македонија

Уште утре надпросечно топло, а потоа ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО!

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 20 до 27 степени.

Повеќе: Уште утре надпросечно топло, а потоа ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО!

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО функционира како општинска организација на СДСМ

СЈО функционира како општинска организација на СДСМ која ги бие политичките битки на Зоран Заев против неговите неистомисленици, се вели во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на СЈО.

Повеќе: ВМРО-ДПМНЕ: СЈО функционира како општинска организација на СДСМ

Страница 7 од 2422