Двајца крадци ограбиле продавница, двајца таксисти и три обложувалници

Двајца крадци и разбојници на возраст од 21 и 26 години еден месец ќе бидат во притвор, затоа што во кус период извршиле повеќе кражби со заплашување со пиштол, а преплашиле и жена, која се спасила од нив откако по нејзиниот повик, соседи почнале да излегуваат на прозорците.

Повеќе: Двајца крадци ограбиле продавница, двајца таксисти и три обложувалници

АПСЕЊА НИЗ СКОПЈЕ - Полицијата уапси четворица скопјани

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода Н.Д.(21) од Скопје кој се барал за издржување на затворска казна во траење од шест месеци за сторено кривично дело „учество во тепачка“. Истиот бил спроведен во КПУ затвор„Скопје“.

Повеќе: АПСЕЊА НИЗ СКОПЈЕ - Полицијата уапси четворица скопјани

Пијан скопјанец искршил стакло на канцеларијата на ЕУ во Скопје

На 19.02.2017 година во 01.45 часот од страна на полициски службеник било пријавено дека во Скопје на бул. „Св.Кирил и Методиј“, од страна на непознато лице, најверојатно со камен, извршено е оштетување на едно прозорско стакло од Канцеларија на Европската Унија.

Повеќе: Пијан скопјанец искршил стакло на канцеларијата на ЕУ во Скопје

Синоќа апсење на скопскиот аеродром

На 18.02.2017 година во 17.45 часот на ГП Аеродром „Александар Велики“ Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето М.И. (44) од Крива Паланка евидира со мерка „А“ (апси).

Повеќе: Синоќа апсење на скопскиот аеродром

ОПОЗИЦИСКИ ПРАТЕНИК НАПАДНАТ ВО ПОЗНАТО КАФУЛЕ - Детали за драмата која ја шокираше Македонија

На 19.02.2017 година во 01.10 часот во ЕИК Скопје, од Ургентен центар „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив дошло лицето М.З. со повреди, а по негово кажување повредите биле здобиени од физички напад во угостителски објект од страна на непознато лице.

Повеќе: ОПОЗИЦИСКИ ПРАТЕНИК НАПАДНАТ ВО ПОЗНАТО КАФУЛЕ - Детали за драмата која ја шокираше Македонија

Страница 7 од 2243