ПАДНАЛА ОДЛУКА - 15 лица да бидат приведени веднаш!

Основното јавно обвинителство дало наредба за приведување на најмалку 15 лица осомничени за насилство во парламентот каде што беше извршен обид за убиство на Зоран Заев, Зијадин Села и повеќе пратеници од мнозинството.

Повеќе: ПАДНАЛА ОДЛУКА - 15 лица да бидат приведени веднаш!

Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе се сретне со Хојт Ли

Заменикот државен секретар за Европа и Евроазија, на САД, Хојт Брајан Ји, утре доаѓа во дводневна посета на Македонија.

Повеќе: Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе се сретне со Хојт Ли

МВР бара притвор за познатиот актер - бил дел од организацијата на насилните демонстрации во кои ранети беа највисоки функционери!

Македонското министерство за внатрешни работи побарало од ОЈО одредување притвор или одземање на патните исправи на четири лица, за кои од МВР велат дека се обезбедени докази дека биле организатори и водачи нападот во Собранието во четвртокот, потврдија извори од полицијата.

Повеќе: МВР бара притвор за познатиот актер - бил дел од организацијата на насилните демонстрации во кои...

ЕКСКЛУЗИВНО: СДСМ поседува докази за тоа кои се маскираните лица - им се заканува затвор од 10 до 20 години

- Институциите веднаш да постапат, постојат дела за терористичко загрозување на уставниот поредок, изјави на денешната прес-конференција Петре Шилегов, портпарол на СДСМ и пратеник.

Повеќе: ЕКСКЛУЗИВНО: СДСМ поседува докази за тоа кои се маскираните лица - им се заканува затвор од 10 до...

ИТНО Е ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦА: Експремиерот си ја скрши главата - се сопнал на тепихот

Осумдесет годишниот поранешен премиер на Италија Силвио Берлускони си ја скрши главата. Берлускони се сопнал на работ на тепихот по што тој паднал. Настанот се случил во неговиопт дом во туристичкото гратче Портофино.

Повеќе: ИТНО Е ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦА: Експремиерот си ја скрши главата - се сопнал на тепихот

Страница 8 од 2651