ВО СЈО СНЕМА СТРУЈА? Еве што се случува во моментов...

Денес попладне во Специјалното јавно обвинителство снема струја додека траел распит на странки. Лица кои биле повикани во обвинителството сведочат дека прекинот на струја се случил без најава, во целиот објект каде се сместени обвинителите. Од СЈО потврдија дека извесно време снемало струја, јави Сакам да кажам.

Повеќе: ВО СЈО СНЕМА СТРУЈА? Еве што се случува во моментов...

Отворена ИСТРАГА за уривањето на хеликоптер кај Струмица

По три години од хеликоптерската несреќа кај Струмица, во која загинаа четворица пилоти, Основното јавно обвинителство – Струмица почнало истражна постапка против три лица.

Повеќе: Отворена ИСТРАГА за уривањето на хеликоптер кај Струмица

СЈО НАЈАВИ ПРЕС ЗА УТРЕ: Еве што ќе објави!

Специјалното јавно обвинителство најави прес-конференција за утре во 12 часот не прецизирајќи за што конкретно ќе станува збор.

Повеќе: СЈО НАЈАВИ ПРЕС ЗА УТРЕ: Еве што ќе објави!

Еве што прогнозираат синоптичарите за наредниве денови

Поради изразено југозападно воздушно струење и прилив на многу топла воздушна маса, во наредните денови ќе биде уште потопло со натпросечни температури на воздухот. Од утре до сабота вдолж Повардарието максималната температура ќе надмине 40 степени. Утре ќе дува засилен југозападен ветер. Во недела поради брз продор на влажна и посвежа воздушна маса од север, ќе има врнежи од дожд и појава на грмежи и со засилен северен ветер ќе започне значително опаѓање на температурата.

Повеќе: Еве што прогнозираат синоптичарите за наредниве денови

Еден ден пред истекот на рокот за обвиненија: СЈО утре ќе одржи прес-конференција

Специјалното јавно обвинителство утре, со почеток во 12 часот ќе одржи прес-конференција. Од таму не соопштуваат повеќе детали за настанот.

Повеќе: Еден ден пред истекот на рокот за обвиненија: СЈО утре ќе одржи прес-конференција

Страница 8 од 3282

JW Player
JT Fixed Display