МВР бара притвор за организаторите на протестите, испратило писмо до ОЈО

МВР испратило писмо до Основното јавно обвинителство со кое го повикува што побргу да ги повикаат на сослушување и да им одредат мерки за обезбедување на организаторите на протестите.

Повеќе: МВР бара притвор за организаторите на протестите, испратило писмо до ОЈО

Еве какво ќе биде времето за 1 мај!

Утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи и со умерен до засилен североисточен ветер. Врнежите ќе бидат обилни во западните делови од земјава. Температурата ќе опадне за 4 до 5 степени во споредба со денешнава.

Повеќе: Еве какво ќе биде времето за 1 мај!

(ВИДЕО) Како беше повреден Зоран Заев: Моментот и ударот фатени на снимка

Видеото го објави руската видео агенција RUPTLY, која е дел од новинската агенција Russia Today

Повеќе: (ВИДЕО) Како беше повреден Зоран Заев: Моментот и ударот фатени на снимка

СДСМ: Парламентот има претседател, Вељаноски ќе одговара!

- Собранието на Република Македонија има нов претседател на Парламентот, избран согласно Деловникот, законите и Уставот, од парламентарното мнозинство. Режимот заврши, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

Повеќе: СДСМ: Парламентот има претседател, Вељаноски ќе одговара!

Синоптичарите најавуваат СИЛНО НЕВРЕМЕ!

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови, кој попладне и во вечерните часови можно е краткотрајно да биде пороен и проследен со ретка појава на грмежи Ќе дува умерен, на места повремено засилен јужен ветер.

Повеќе: Синоптичарите најавуваат СИЛНО НЕВРЕМЕ!

Страница 10 од 2651