Попоски со Данкан: Очекуваме позиционирањето на Британија да е поволно за Македонија

Реформските процеси, евроатланските перспективи на Република Македонија и внатрешната состојба, беа дел од темите на средбата помеѓу вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски и министерот за Европа и Америка при британскиот Форин офис, сер Алан Данкан.

Повеќе: Попоски со Данкан: Очекуваме позиционирањето на Британија да е поволно за Македонија

ВМРО ДПМНЕ излезе со ОВА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

Од Демократската партија за интеграција (ДУИ) во моментов зависи каква ќе биде идната македонска влада и предупредија на нарушувањето на востановениот принцип „победник со победник“, односни партите од двете етнички заедници со освоени најмногу мандати во парламентот, порачаа од раководството на ВМРО-ДПМНЕ во четвртокот вечерта, предводено од лидерот Никола Груевски, на средбата со британскиот државен министер за Европа и Америка, Алан Данкан и амбасадорот на Велика Британија во Република Македонија, Чарлс Гарет, кои порачаа дека од британска страна нема мешање во формирањето на владата, и оти тоа е работа на самите партии.

Повеќе: ВМРО ДПМНЕ излезе со ОВА ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ

УБИСТВО ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Мвр излезе со нови детали

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ј.К. (37) од Куманово, со привремен престој во Охрид поради постоење основи за сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ со последици смрт.

Повеќе: УБИСТВО ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Мвр излезе со нови детали

ОЧЕКУВАЈТЕ ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Еве какво ќе биде времето

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, во западните делови повремено засилен јужен ветер. Kон крајот на денот oблачноста ќе се зголемува. Дневната температура ќе се движи од 11 до 21 степени.

Повеќе: ОЧЕКУВАЈТЕ ТЕМПЕРАТУРЕН ШОК: Еве какво ќе биде времето

СКОПЈЕ ВО СТРАВ: Скопјанец остварувал контакти со малолетни лица преку фејсбук - полицијата во неговиот дом пронајде...

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи на Република Македонија поднесе кривична пријава против В.Б. (47) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“.

Повеќе: СКОПЈЕ ВО СТРАВ: Скопјанец остварувал контакти со малолетни лица преку фејсбук - полицијата во...

Страница 2 од 2261