Пронајдено повредено дете - целото било измачкано во кал и..

На 26.07.2017 година во 17,30 часот во ПС-Крушево, И.И.(30) од с.Алданци-Крушево, пријавил дека на влезот на селото, на месноста викана Алданечки ливади имало повредено дете.

Повеќе: Пронајдено повредено дете - целото било измачкано во кал и..

МВР излезе со следново соопштение во врска со потерницата за апсење на Г. Г. и Н. Б.

Вчера, 26 јули 2017 година, во 21 часот Апелацискиот суд во Скопје до Министерството за внатрешни работи достави наредби за спроведување на Г. Г. и Н. Б. во Истражниот затвор Скопје. Иако телефонски Судот во 17 часот го извести МВР дека ќе бидат испратени наредбите, тоа се случи дури во 21 часот, кога МВР можеше да постапи согласно своите законски овластувања.

Повеќе: МВР излезе со следново соопштение во врска со потерницата за апсење на Г. Г. и Н. Б.

Се распаѓа коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ?

Преку јавен повик до ВМРО-ДПМНЕ како носител на коалицијата „За подобра Македонија“ партијата ТМРО побара итна лидерска средба. Оваа партија смета дека тоа е неопходно бидејќи по губењето на власта, нема никаква меѓусебна координација, комуникација, сериозен пристап и оценка на изборниот процес.

Повеќе: Се распаѓа коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ ?

Од следната недела времето нагло се менува - нема да верувате за колкави температури станува збор

Утре пред се претпладне и повеќе кон југоисток, ќе има зголемена облачност и услови за појава на краткотраен дожд. Преку денот ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и кон исток засилен северозападен ветер, поради кој ќе задржи се уште посвежо.

Повеќе: Од следната недела времето нагло се менува - нема да верувате за колкави температури станува збор

ПОЖАРНИКАРНИ НА ТЕРЕН - Пожар во Ново лисиче!

Гори сува трева и ѓубре на површина од 10.000 метри квадратни во Ново Лисиче, кај последната станица на автобусот со број 5. Во моментов пожарот се догаснува. Пожарникарите интервенирале по дојава на граѓани.

Повеќе: ПОЖАРНИКАРНИ НА ТЕРЕН - Пожар во Ново лисиче!

Страница 2 од 3390

JT Fixed Display