ТОП ВЕСТИ

Гори шума во близина на воените магацини на полигонот Пенуш

Стотина војници на Армијата на Република Македонија (АРМ) и пожарникари од штипската противпожарна единица се обидуваат да го изгаснат пожарот, што денеска околу пладне зафатил околу 50 хектари ...

Повеќе...

ВИРАЛНО

МАКЕДОНИЈА

Еве што ќе се случува со времето утре

Утре во поголем дел од земјава ќе преовладува стабилно време, а во крајниот југоисточен дел ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд. Дневната температура ќе се движи од 14 до 22 степени.

Гори шума во близина на воените магацини на полигонот Пенуш

Стотина војници на Армијата на Република Македонија (АРМ) и пожарникари од штипската противпожарна единица се обидуваат да го изгаснат пожарот, што денеска околу пладне зафатил околу 50 хектари нискостеблеста шума во близина на воениот полигон Пенуш.

СДСМ: Здравствениот систем е во колапс, итно е потребна нова реформска Влада!

- Затворањето на одделенијата за Пулмологија со ендокринологија и Општа и ургентна хирургија, поради недостиг на медицински кадар, за жал, е првата конкретна последица од блокирањето на демократските процеси и формирањето на нова реформска Влада. Здравството е во колапс, а ВМРО-ДПМНЕ упорно ги кочи демократските процеси, се вели во денешното соопштение на СДСМ.

Еве какво време не очекува

Утре во поголем дел од земјава ќе преовладува стабилно време, а во крајниот југоисточен дел ќе има зголемена облачност и услови за локален дожд. Дневната температура ќе се движи од 14 до 22 степени.

БИЗНИС

Откриен најголемиот рудник за злато во кој лежат 22 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ!

Едно од најголемите наоѓалишта на злато на светот, со капацитет од 380 тони од тој драгоцен метал наводно е откриено во Кина, објави „Шангдонг голд група“ на вонредна прес-конференција во Пекинг.

Германија ИТНО бара работници: Плата две илјади евра!

На Германија итно и се потребни електричари, електротехничари и електромеханичари, а на заинтересираните им се нуди постојана работа и плата од 2.000 евра.

Раст на акциите на европските берзи и на Волстрит

Акциите на европските берзи во среда пораснаа, втор ден по ред, бидејќи на пазарите стивна разочарувањето од неуспехот на американскиот претседател Доналд Трамп да го замени законот Обамакер со нов закон за здравствено осигурување, а во фокусот на инвеститорите е и официјалниот старт на Brexit.

Цените на нафтата се задржаа над 51 долар

Цените на нафтата се задржаа во среда над 51 американски долар(УСД), поддржани со пречките во снабдувањето од Либија и очекувањата дека водечките производители на чело со ОПЕК ќе продолжат да го намалуваат производството и во втората половина на годината.

СВЕТ

ИТАЛИЈА: Запленети два тона албанска марихуана

Италијанската полиција запленила во Анкона два тона марихуана која криминалци се обиделе да ја сокријат во шлепер.

ХОРОР ВО ВОЗДУХ: Пилот починал среде лет!

Боинг 737-800, на американската авиокомпанија Американ, имал само 3,2 километри до слетување, кога капетанот прогласил итна медицинска ситуација, пренесе портпаролот на аеродромот Албукуеркуе.

ЕУ го блокираше спојувањето меѓу London Stock Exchange и Deutsche Boerse

Европската унија(ЕУ) го блокираше во среда спојувањето меѓу London Stock Exchange и Deutsche Boerse поради сомнение дека тоа неповолно би влијаело врз пазарната конкуренција, а одлуката временски се поклопи со британското покренување на Brexit.

Лондон и Париз договорија заеднички проект за развој на ракети со долг дострел

Велика Британија и Франција во вторникот потпишале договор за развој на ново поколение ракети со долг дострел за своите поморски и воздухопловни сили во Лондон.

МАГАЗИН +

НОВ ТРИК: Најлесниот начин да дознаете кој ве избришал од пријатели на Фејсбук!

Фејсбук во последниве неколку години престана да биде само социјална мрежа, веќе е составен дел од животите на многу луѓе низ светот.

Добредојдовте на аеродромот „Кристијано Роналдо“

Аеродромот на португалскиот остров Мадеира од средата го носи името на Кристијано Роналдо кој е роден на овој остров. Властите најавија дека славниот фудбалер ќе присуствува на свечената церемонија.

Кога ќе видите што направиле овие Јапонци пред преполна сала, ќе останете без текст...

Во наредното видео можете да видите група средношколци во школски униформи како со својот неверојатен перформанс ги воодушевуваат сите присутни во салата.

Додека точела гориво на бензинска, крадец и ја украл чантата. Кога ќе видите што направила, ќе паднете од стол!

Додека точела гориво на бензинска, крадец и ја украл чантата. Кога ќе видите што направила, ќе паднете од стол! (ВИДЕО)

ПОМАГА НА СИТЕ - СПОДЕЛИ ВО ЧЕСТ НА СВЕТА ПЕТКА

спонзориран линк:
Loading...