Стоилов: Фаворити сме, но очекува тежок натпревар против Цеље

Цеље е наредниот противник на лидерот во Б групата, Вардар, во Лигата на шампионите. Вардаровите ракометари на три кола до крајот се во пол позиција за освојување на челната позиција во групата, која ќе им донесе директен пласман во четвртфиналето.

Повеќе: Стоилов: Фаворити сме, но очекува тежок натпревар против Цеље

ЖРК Вардар в недела против Будуќност

ЖРК Вардар и Будуќност, в недела, ќе го одиграат дерби мечот во Групата 1 во Лигата на шампионите. Во дербито ЖРК Вардар ќе бара триумф со кој ќе ја продолжи најдолгата победничка низа во клупската историја, додека Будуќност ќе бара реванш за поразот од пред три недели.

Повеќе: ЖРК Вардар в недела против Будуќност

Лалана потпиша нов договор со Ливерпул

Играчот на Ливерпул, Адам Лалана, потпиша нов договор со клубот од „Енфилд“. Англискиот репрезентативец потпиша нов тригодишен договор, со можност истиот да биде продолжен за уште една година.

Повеќе: Лалана потпиша нов договор со Ливерпул

Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Повеќе: Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Карпош Соколи: Во БИБЛ не се почитуваат основните стандарди

БИБЛ лигата ја определи казната за Карпош Соколи, откако актуелниот освојувач на Купот на Македонија, во средата, замина од паркетот во 27. минута и не го заврши натпреварот со Теодо.

Повеќе: Карпош Соколи: Во БИБЛ не се почитуваат основните стандарди

Мерцедес го престави новиот болид, W08

Екипата на Мерцедес го промовираше болидот за новата сезона кој ја носи ознаката W08.

Повеќе: Мерцедес го престави новиот болид, W08

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Актуелниот англиски шампион Лестер се раздели со тренерот Клаудио Раниери, човекот кој пред девет месеци на клубот му ја донесе историската титула, објави Би Би Си спорт.

Повеќе: Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

ГО ПОГОДИ НЕВОЗМОЖНОТО - ЈА "ЗАТВОРИ" КЛАДИЛНИЦАТА: 6+ на Сити и Атлетико, заработи 13.500 евра

Фудбалската Лига на шампиони, во вторникот, на фудбалските фанови им понуди вистински спектакл, а на еден Црногорец му донесе и огромна добивка.

Повеќе: ГО ПОГОДИ НЕВОЗМОЖНОТО - ЈА "ЗАТВОРИ" КЛАДИЛНИЦАТА: 6+ на Сити и Атлетико, заработи 13.500 евра

БИБЛ: Карпош Соколи поради судиите го прекина натпреварот

Кошаркарскиот натпревар во балканската БИБЛ лига, помеѓу Карпош Соколи и Теодо не го доживеа својот крај, бидејќи домашниот тим незадоволен од судењето се повлече од теренот во 27.минута.

Повеќе: БИБЛ: Карпош Соколи поради судиите го прекина натпреварот

Реал Мадрид потклекна на Местаља, Валенсија славеше со 2:1

Валенсија, во заостанатиот натпревар од Примера, на Местаља го совлада Реал Мадрид со 2:1, со што го направи шпанското првенство крајно неизвесно.

Повеќе: Реал Мадрид потклекна на Местаља, Валенсија славеше со 2:1

Страница 1 од 66