Американците збеснаа на водител заради глупава шега за орален секс и Иванка Трамп

FOX NEWS се најде во проблеми заради обвинувањата за сексуално злоставување, но на неговиот водител Џеси Вотерс тоа не му било доволен знак за да запре со глупавите шеги за оралниот секс, особено ако е на сметка на Иванка Трамп.

Повеќе: Американците збеснаа на водител заради глупава шега за орален секс и Иванка Трамп

Трамп ја објави „најголемата даночна реформа’ во САД

Претседателот Доналд Трамп го објави својот план за драматичен ремонт на даночната политика во САД, најавувајќи пониски стапки за поединци и бизниси, но исто така и отстранување на клучните даночни олеснувања.

Повеќе: Трамп ја објави „најголемата даночна реформа’ во САД

Уште еден малер на „Јунајтед Ерлајнс“

Помалку од три недели откако еден патник беше исфрлен насилно од авионот на „Јунајтед ерлајнс“ на аеродромот во Чикаго, оваа компанија се соочува со уште едно јавно фијаско, заради умирањето на „патник“, џиновски зајак на лет од Велика Британија за САД.

Повеќе: Уште еден малер на „Јунајтед Ерлајнс“

Трамп стави точка на именувањето национални споменици

Прекинувајќи го она што го нарече “голем грабеж на федерално земјиште”, претседателот Доналд Трамп потпиша извршна наредба со која му даде овластувања на државниот секретар за внатрешни работи да го преиспита назначувањето на десетици национални споменици на федерално земјиште.

Повеќе: Трамп стави точка на именувањето национални споменици

ЕУ покрена постапка за одземање на имунитетот на Ле Пен

„Европската комисија започна постапка со која може да доведе до укинување на пратеничкиот имунитет на Марин Ле Пен„, објави претседателот на ЕП, Антонио Тајани.

Повеќе: ЕУ покрена постапка за одземање на имунитетот на Ле Пен

И Саркози ќе гласа за Макрон

Поранешниот француски конзервативен претседател, Николас Саркози, изјави дека ќе гласа за кандидатот на центристите Емануел Mакрон во вториот круг од претседателските избори на седми мај.

Повеќе: И Саркози ќе гласа за Макрон

Тереза Меј со поддршка како Маргарет Тачер

Британската конзервативна премиерка Тереза Меј има речиси двојно поголема поддршка од опозициската Лабуристичка партија пред изборите што ќе се одржат на 8 јуни, што е придобивка која не е видена од времето на големата победа на Маргарет Тачер во 1983 година.

Повеќе: Тереза Меј со поддршка како Маргарет Тачер

На критиките од ЕУ Хашим Тачи одговори со навреди

Претседателот на Косово, Хашим Тачи, продолжи со офанзивните реакции на критиките од страна на претставници на ЕУ, кои сметаат дека неговите изјави за национално обединување на Албанците се закана при што ги нарече „одвратни ” пријателските односи на ЕУ со Белград“.

Повеќе: На критиките од ЕУ Хашим Тачи одговори со навреди

Макрон исвиркан во родниот град

Францускиот претседателски кандидат Емануел Maкрон бeше исвиркан од страна на тврдокорни приврзаници на Марин Ле Пен, откако „падна“ во политичката заседа што му ја приреди таа, за време на “хаотичната” посета на една фабрика во неговиот роден град Амиен.

Повеќе: Макрон исвиркан во родниот град

Страница 1 од 695