ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА: Невремето уништува сè пред себе!

Гувернерот на Калифорнија Џери Браун прогласи во вторник вонредна состојба во 50 окрузи во Калифорнија заради големото невреме.

Повеќе: ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА: Невремето уништува сè пред себе!

Вака изгледа јапонскиот одговор на заканите од Северна Кореја (ВИДЕО)

Јапонија денес успешно го лансираше првиот сателит за воена комуникација, во време на зголемени поморски активности на Кина и ракетни закани од Северна Кореја.

Повеќе: Вака изгледа јапонскиот одговор на заканите од Северна Кореја (ВИДЕО)

Го изрешетал пред девојката, а таа се сопнала и избегнала сигурна смрт! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Брутално убиство се случило на Флорида кога маж бил застрелан 13 пати во стил на „егзекуција“, додека неговата девојка била покрај него. Убиството се случило на паркинг пред рибен пазар.

Повеќе: Го изрешетал пред девојката, а таа се сопнала и избегнала сигурна смрт! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

СВЕТСКИТЕ АНАЛИТИЧАРИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Европа повторно е жариште, третата светска војна ќе започне од ОВИЕ ДВЕ ЗЕМЈИ!

Американскиот експерт за политика Пол Д. Милер, кој пред четири години ја предвиде руската инвазија на Украина, тврди дека новата светска војна би можела да започне повторно во Европа.

Повеќе: СВЕТСКИТЕ АНАЛИТИЧАРИ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Европа повторно е жариште, третата светска војна ќе започне...

Поранешен претседател однел 12 милиони долари од благајната

Поранешниот претседател ан Гамбија Јахја Јамех ја испразнил државната благајна пред да замине од должност, рекол член на коалицијата на новиот претседател, пренесоа агенциите.

Повеќе: Поранешен претседател однел 12 милиони долари од благајната

Лавината која го уништи хотелот достигнала брзина од 100 км/ч

Спасувачките екипи веќе четврти ден ги пребаруваат рушевините од италијанскиот хотел откако го погоди разорна лавина.

Повеќе: Лавината која го уништи хотелот достигнала брзина од 100 км/ч

МЕДВЕДЕВ: Западните санкции кон Русија нема наскоро да бидат укинати!

Русија не би требало да се залажува дека западните санкции кон земјата наскоро ќе бидат укинати, изјавил денеска рускиот премиер Дмитриј Медведев, јавуваат светските агенции.

Повеќе: МЕДВЕДЕВ: Западните санкции кон Русија нема наскоро да бидат укинати!

Авионот во кој се наоѓал Обама принудно слетал - кружел 40 минути над Палм Спрингс (ВИДЕО)

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, по напуштањето на Белата куќа со неговото семејство имал опасен лет и принудно слетување, пишуваат американските медиуми.

Повеќе: Авионот во кој се наоѓал Обама принудно слетал - кружел 40 минути над Палм Спрингс (ВИДЕО)

Трамп на инаугурацијата го забележал знамето на Русија, а по неговата реакција родена е нова теорија на заговор! (ВИДЕО)

Новиот претседател на Америка, Доналд Трамп, како што пренесоа американските медиуми, со посебно внимание го забележал знамето на Русија за време на својата инаугурација.

Повеќе: Трамп на инаугурацијата го забележал знамето на Русија, а по неговата реакција родена е нова...

Страница 1 од 639