Напад на болница со деца

Вооружени банди нападнале болница во Венецуела, во која се наоѓаат 54 деца, соопшти министерот за надворешни работи Делси Родригерс.Тој додаде дека претседателот Николас Мадуро наредил евакуација на болницата.

 

Не се познати деталите ниту точната локација на болницата. Венецуела ја тресат насилни демонстрации на кои демонстрантите бараат смена на претседателот Мадуро./извор:Макфакс

Loading...