ШОКАНТНО - Полицаец ги застрела своите колеги додека...

Авганистански полицаец застрела пет колеги додека спиеле во источната провинција Нангархар, изјави локален претставник.

 

Напаѓачот ги убил колегите во четврток вечер во полициската станица во округот Ганикхил, по што го зел нивното оружје и побегнал.

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот./извор:Макфакс

Loading...