СЕ СЛУШААТ СИРЕНИ - Нови терористички напади, најмалку пет полицајци се убиени!

Во два одвоени напади на полусотровот Синај убиени се најмалку пет египетски полицајци, соопшти египетското Министерство за внатрешни работи.

 

Во градот Ариш загинале пет полицајци а тројца се повредени откако нивното оклопно возило поминало во близина на подметната експлозивна направа. Кога стигнало уште едно оклопно возило, експлодирала втора бомба при што се повредени уште најмалку тројца припадници на силите за безбедност.

Според агенциите, бомбите биле активирани со далечински управувачи.

 

Loading...