НОВА ТРАГЕДИЈА: Ова се дечињата кои се пронајдени починати - ќе ви дојдат солзи кога ќе ја дознаете причината

Две деца од Тексас, САД, починале во автомобил од прекумерна топлина откако мајка им ги заклучила за да „им одржи лекција“.

Повеќе: НОВА ТРАГЕДИЈА: Ова се дечињата кои се пронајдени починати - ќе ви дојдат солзи кога ќе ја...

ДРВО ПАДНАЛО НА ЖИЧАРА: Седум лица загинале, уште 150 останале заглавени!

Седум лица загинале денес на северот на Индија кога кабина на жичара, на која се срушило дрво, паднала на земја, соопшти полицијата.

Повеќе: ДРВО ПАДНАЛО НА ЖИЧАРА: Седум лица загинале, уште 150 останале заглавени!

ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ПРОСТИ СТОТИЦИ КАЗНИ: Камерите им биле заразени со вирус!

Полицијата во австралиската држава Викторија ќе отфрли дури 590 сообраќајни казни откако открила дека камерите кои ги снимиле возачите биле заразени со вирус.

Повеќе: ПОЛИЦИЈАТА ЌЕ ПРОСТИ СТОТИЦИ КАЗНИ: Камерите им биле заразени со вирус!

ДОДЕКА НИЕ СЕ ПРЖИМЕ НА ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ - Страшно невреме го погоди регионот и направи хаос!

Силен ветер и дожд направија хаос во Хрватска и Словенија. Невремето кое започна во јужна Словенија, а потоа се премести и во цела Хрватска, направи доста проблеми.

Повеќе: ДОДЕКА НИЕ СЕ ПРЖИМЕ НА ПЕКОЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ - Страшно невреме го погоди регионот и направи хаос!

ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА - Евакуација на локацијата кај Панорамското тркало

Популарната туристичка атракција „Милениумско око“ или „Лондонско око“ е евакуирано откако денеска на брегот на Темза е пронајдена бомба од Втората светска војна.

Повеќе: ВРИЕ ОД ПОЛИЦИЈА - Евакуација на локацијата кај Панорамското тркало

НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО НЕ СЕ ПАМТИ: Ветерот носи кровови и корне дрва!

Невремето кое денес ја погоди Словенија предизвика големи проблеми. Ветерот корнел дрва, носел кровови, а некои патишта на југот од земјата се затворени.

Повеќе: НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО НЕ СЕ ПАМТИ: Ветерот носи кровови и корне дрва!

Од жештините се топи асфалтот и оградите околу куќите! (ФОТО)

Највисоката температура во Феникс, главниот град на американската сојузна држава Аризона, е забележана 26 јуни 1990 година, кога биле измерени 50 степени Целзиусови.

Повеќе: Од жештините се топи асфалтот и оградите околу куќите! (ФОТО)

ВИДЕО: Снимен страшен момент кога гром удрил велосипедист кај Вараждин

Читател на локалниот портал еВараждин испратил снимка на која се гледа удар на гром кој повредил 63-годишен велосипедист.

Повеќе: ВИДЕО: Снимен страшен момент кога гром удрил велосипедист кај Вараждин

ДРАМА НА 10.000 МЕТРИ: Авионот се тресел како „машина за перење алишта“ (ВИДЕО)

Патници на лет на авио-компанијата AirAsia X снимиле како авионот се тресел како „машина за перење алишта“, откако дошло до техничка грешка.

Повеќе: ДРАМА НА 10.000 МЕТРИ: Авионот се тресел како „машина за перење алишта“ (ВИДЕО)

(ВИДЕО) Изгореле живи: Има мртви и многу повредени во експлозија на цистерна со нафта=

Најмалку 148 луѓе загинале во Пакистан во експлозија на цистерна со нафта. Несреќата се случила откако цистерната се превртела, а луѓето од околните села со канти доаѓале да собираат од горивото што истекувало.

Повеќе: (ВИДЕО) Изгореле живи: Има мртви и многу повредени во експлозија на цистерна со нафта=

Страница 6 од 513

JT Fixed Display