СЕ СЛУШААТ ЕКСПЛОЗИИ ОД НАГАЗНИ МИНИ ОСТАНАТИ ОД ВОЈНАТА - Страотен пожар во Хрватска!

Голем пожар избувна денеска во близина на хрватскиот град Обровац, во северниот дел на Задарската Жупанија.

Повеќе: СЕ СЛУШААТ ЕКСПЛОЗИИ ОД НАГАЗНИ МИНИ ОСТАНАТИ ОД ВОЈНАТА - Страотен пожар во Хрватска!

САД ќе ја искористат својата моќ за да ја вратат демократијата во Венецуела, порача Пенс

Американскиот потпретседател Мајк Пенс порача дека САД ќе ја искористат својата економска и демократска моќ за да дојде до обновување на демократијата во Венецуела.

Повеќе: САД ќе ја искористат својата моќ за да ја вратат демократијата во Венецуела, порача Пенс

Објавена снимка од убиството на младиот Италијанец (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Шпанската полиција привела тројца руски државјани поради убиство на италијански турист во ноќен клуб во Лорет де Мар.

Повеќе: Објавена снимка од убиството на младиот Италијанец (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Вонредна состојба на популарното грчко летувалиште - беснеат пожари на сите страни

Властите во Грција денеска прогласиле вонредна состојба на островот Закинтос каде четири дена беснеат големи пожари.

Повеќе: Вонредна состојба на популарното грчко летувалиште - беснеат пожари на сите страни

Кина и сврти грб на Северна Кореја - еве каква одлука донесе

За три недели Кина ќе престане да увезува севернокорејски јаглен, риба и друга стока предвидена со санкциите кои Обединетите нации ги воведено кон Северна Кореја поради нејзината нуклеарна програма.

Повеќе: Кина и сврти грб на Северна Кореја - еве каква одлука донесе

УЖАС: Пронајдено мртво бебе на депонија

На градската депонија во Врбас, во претпладневните часови пронајдено е мртво бебе. Телото, како што пренесоа српските медиуми, го пронашле работници на комуналното претпријатие.

Повеќе: УЖАС: Пронајдено мртво бебе на депонија

Уапсени терористи кои подготвувале напади во Москва

Руската служба за безбедност (ФСБ) соопшти дека уапсиле членови на терористичка група која во Москва и регионот подготвувале серија напади.

Повеќе: Уапсени терористи кои подготвувале напади во Москва

Страница 6 од 633