Американскиот Конгрес објавил нацрт закони за новите санкции кон Русија

На својата веб страница американскиот Конгрес, објавил нацрт закони кои се однесуваат на санкциите кон иран и Русија.

Повеќе: Американскиот Конгрес објавил нацрт закони за новите санкции кон Русија

Орбан: ЕУ мора да ја обнови независноста од империјата на Сорос

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Европа мора да ја обнови “незавосноста од империјата“ на американскиот милијардер Џорџ Сорос.

Повеќе: Орбан: ЕУ мора да ја обнови независноста од империјата на Сорос

Хашим Тачи: Партиите што побрзо да изнајдат формула за формирање стабилна Влада

За доброто на земјата, политичките партии треба да изнајдат формула за деблокирање на постизборниот процес, изјави косовскиот претседател, Хашим Тачи за „Гласот на Америка“.

Повеќе: Хашим Тачи: Партиите што побрзо да изнајдат формула за формирање стабилна Влада

Дутерте: Сум бил во Америка и тоа е нула од земја, не одам пак

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте изјави дека нема да ги посети Соединетите Американски Држави додека е на претседателската позиција, бидејќи веќе ја имал видено Америка и била „без врска“.

Повеќе: Дутерте: Сум бил во Америка и тоа е нула од земја, не одам пак

Ердоган ја осудил „претераната“ употреба на сила на израелската полиција

Претседателот на Турција, Реџеп Ердоган ја осудил употребата на сила на изрелските сили за безбедност и ја нарекол „претерана“.

Повеќе: Ердоган ја осудил „претераната“ употреба на сила на израелската полиција

Парада за правата на ЛГБТ заедницата-носеле маски со ликот на Трамп

Илјадници луѓе денеска продефилираа низ улиците на Берлин, промовирајќи ги правата на ЛГБТ заедницата.

Повеќе: Парада за правата на ЛГБТ заедницата-носеле маски со ликот на Трамп

Страница 8 од 347

JT Fixed Display