ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Уште два силни земјотреси - туристите и мештаните во паника ги напуштаат домовите и хотелите!

После силниот земјотрес во кој двајца туристи загинаа во петокот, грчкиот остров Кос денеска го погодија два силни земјотреси во рок од неколку минути, што ги навело исплашените жители и туристи брзо да ги напуштат домовите и хотелите.

Повеќе: ГРЦИЈА СЕ ТРЕСЕ: Уште два силни земјотреси - туристите и мештаните во паника ги напуштаат домовите...

Згасна млад живот: Синоќа заминал на трчање, денес пронајдено неговото безживотно тело

Тело на 25-годишно момче е пронајдено денеска околу 15.15 часот на Голи Коран на подрачјето на Пале во Босна и Херцеговина, јавуваат тамошните медиуми.

Повеќе: Згасна млад живот: Синоќа заминал на трчање, денес пронајдено неговото безживотно тело

Туристите и жителите принудени да спијат на отворено после СМРТОНОСНИОТ ПОТРЕС (ВИДЕО)

Туристите и локалните жители во познатата дестинација Мармарис во Турција биле принудени да спијат на улиците и плажите после смртоносниот потрес во петокот, јавија светските медиуми.

Повеќе: Туристите и жителите принудени да спијат на отворено после СМРТОНОСНИОТ ПОТРЕС (ВИДЕО)

ПУТИН: Што ќе ми е чадор, не сум од шеќер

Претседателот на Русија Владимир Путин објаснил зошто не земал чадор кога одеднаш заврнал дожд на церемонија на полагање венец на Гробот на незнаен војник по повод Денот на сеќавање и жалење.

Повеќе: ПУТИН: Што ќе ми е чадор, не сум од шеќер

Пожарникарите најдоа ДОКАЗ: Еве како се подметнуваат пожари во шумите! (ФОТО)

Пожарникарите во Градац, Хрватска во шумата пронашле цигара обложена со чкорчиња, очигледно намерно оставена со цел да се предизвика пожар.

Повеќе: Пожарникарите најдоа ДОКАЗ: Еве како се подметнуваат пожари во шумите! (ФОТО)

ПУКАЊЕ СРЕДЕ БЕЛ ДЕН: Еден осудуван криминалец пукал во друг па си пукал во уста!

Во Смедерево денес околу 12.30 часот на улица Вук Караџиќ дошло до пукање во кое се повредени двајца осудувани криминалци.

Повеќе: ПУКАЊЕ СРЕДЕ БЕЛ ДЕН: Еден осудуван криминалец пукал во друг па си пукал во уста!

ВИДЕО - Страшно невреме, водата носеше се пред себе!

Вонредна состојба е прогласена во три региони на Нов Зеланд после поплавите и лизгањето на земјиштето кои ги предизвикаа силните дождови во тоа подрачје, пренесува Гардијан.

Повеќе: ВИДЕО - Страшно невреме, водата носеше се пред себе!

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО - Се прави евакуација, стигнува војска (ВИДЕО)

Вонредна состојба е прогласена во три региони на Нов Зеланд после поплавите и лизгањето на земјиштето кои ги предизвикаа силните дождови во тоа подрачје, пренесува Гардијан.

Повеќе: ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ НЕВРЕМЕТО - Се прави евакуација, стигнува војска (ВИДЕО)

Страница 10 од 347

JT Fixed Display