Нокиа 3310 после 17 години се враќа во живот - ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА! (ФОТО, ВИДЕО)

Компанијата HMD Global, сопственик на Нокиа брендот, денес на Светскиот конгрес на мобилни технологии во Барселона ги претстави новите модели, меѓу кои е и новата верзија на легендарната Нокиа 3310.

 

Новата верзија на Нокиа 3310 ќе чини 49 евра.

Телефонот не е смартфон и пружа опции како и оригиналниот модел 3310 - телефонирање, испраќање пораки и моќна батерија која ќе трае со денови.

Покрај овој модел, HMD Global претсртави и модел Нокиа 5 со 5,2 инчен екран, Нокиа 3 и Нокиа 6.

Погледнете како изгледаше претставувањето на легендарниот модел:

Loading...

JT Fixed Display