Црниот Ајфон 7 има проблеми со оголување на бојата?!

Се поголем број сопственици на црните Ајфони 7 пријавуваат оголување на црната боја. Ова би можело да биде своевидно продолжување на приказната за скапоцените Џет Блек Ајфони 7 и 7 Плус, чија завршна изработка и супер глаткиот краен финиш сака микро гребнатинки, кои настануваат со стандардно користење на уредите.

Повеќе: Црниот Ајфон 7 има проблеми со оголување на бојата?!

Овој смартфон не мора да го полните - еве како работи!

Празен смартфон, а во близина нема полнач или штекер. Ноќен кошмар за многумина. Изгледа дека овој проблем наскоро ќе биде минато.

Повеќе: Овој смартфон не мора да го полните - еве како работи!

Телефон со „инстикт“ за самоуништување

Идејата за телефон кој има способност за самоуништување делува како замисла од шпионските филмови, но всушност би можела да биде корисен изум.

Повеќе: Телефон со „инстикт“ за самоуништување

Новиот Ајфон ќе биде најскап досега!

Следниот модел на Ајфон ќе биде најбрзиот и најмоќен досега. Но, судејќи по гласините на интернет, ќе има низа нови карактеристики кои претходните модели ги немале.

Повеќе: Новиот Ајфон ќе биде најскап досега!

НОВИНА НА ФЕЈСБУК: Ова сигурно ќе ви се допадне!

Доколку користите Фејсбук на вашиот телефон тогаш можеби знаете дека социјалната мрежа има алатка во форма на „Weather greetings“ која се наоѓа на врвот на вашиот „News Feed“, и која ќе ви прикаже информација за временската прогноза во областа во која се наоѓате.

Повеќе: НОВИНА НА ФЕЈСБУК: Ова сигурно ќе ви се допадне!

Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија

Откако пред светската јавност компанијата Самсунг Електроникс (Samsung Electronics) премиерно ги претстави своите најнови мобилни уреди од Galaxy семејството, моделите А3 и А5 сега и официјално се достапни на Македонскиот пазар. Инспирирани од дизајнот на Самсунг премиум уредите, моделите од Серија А ги следат највисоките стандарди во мобилната индустрија, а во продажба официјално се достапни од 03.02.2017 година.

Повеќе: Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија

Две третини од американските ловци не се во состојба да летаат

Речиси две третини, околу 62 отсто, од ловците на американската војска F/A-18 Homet и Superhomet не се во состојба да летаат, објави американскиот неделник Defense News.

Повеќе: Две третини од американските ловци не се во состојба да летаат

Телескопот Хабл овековечи умирање на ѕвезда

Научниците со помош на вселенскиот телескоп „Hubble“ имаа можност да го фотографираат процесот на умирање на ѕвезда и нејзино претворање во планетарна маглина, а е објавена на сајтот на американската агенција за вселенски истражувања NASA

Повеќе: Телескопот Хабл овековечи умирање на ѕвезда

Страница 2 од 156