Кој од кого крадел? Епл доби забрана за продажба на неколку ајфон-и и ајпад-и

Судскиот спор „крадење на патент“ кој се водеше помеѓу јужнокрејскиот гигант „Самсунг“ и американскиот производител на мобилни телефони „Епл“ доби своја завршница и тоа со пораз на Епл.

Повеќе: Кој од кого крадел? Епл доби забрана за продажба на неколку ајфон-и и ајпад-и

И Мерцедес прави фалш автомобили: Повлекува 6.000 модели од А-Класа

Поради проблеми со воздушните перничиња, светскиот автомобилски гигант Мерцедес најави повлекување на 6.000 свои возила од најновата А-Класа.

Повеќе: И Мерцедес прави фалш автомобили: Повлекува 6.000 модели од А-Класа

Видео: Мислите дека лесно да гледате 60 минути во Галакси с4 за да го добиете бесплатно?

Генијална идеја и добро реализирана реклама на швајцарскиот мобилен оператор Swisscom кој доделуваше бесплатен Самсунг Галакси С4 на секој оној кој ќе успее да гледа 60 минути во него без престан.

Повеќе: Видео: Мислите дека лесно да гледате 60 минути во Галакси с4 за да го добиете бесплатно?

Вечерва доаѓа црн астероид, како оној што ги истреби диносаурусите од лицето на Земјата

Според соопштението на НАСА гигантски астерод, сличен, но три пати помал од оној кој ги истребил диносаурусите од лицето на Земјата, вечерва ќе помине во близина на Земјата.

Повеќе: Вечерва доаѓа црн астероид, како оној што ги истреби диносаурусите од лицето на Земјата

АЕК: Јавете се на 190 доколу имате проблем со дигитализацијата

Дигиталниот пренос на телевизиски содржини на националните и на регионалните телевизии започнува од утре.

Повеќе: АЕК: Јавете се на 190 доколу имате проблем со дигитализацијата

Реалност или сон: Постои ли живот на Марс?! (ФОТО)

Еден вљубеник во уфологија тврди дека Кјуриосити на Марс снимил живо суштество. Веднаш се појавија разни теории, од постоење на Марсовци, до тоа дека НАСА врши тестирања и пушта живи суштества на површината на Црвената планета.

Повеќе: Реалност или сон: Постои ли живот на Марс?! (ФОТО)

НАСА предупредува: Доаѓа црн астероид, како оној што ги истреби диносаурусите од лицето на земјата

Според соопштението на НАСА гигантски астерод, сличен, но три пати помал од оној кој ги истребил диносаурусите од лицето на Земјата, ќе помине во близина на Земјата на 31-ви мај во петок вечерта.

Повеќе: НАСА предупредува: Доаѓа црн астероид, како оној што ги истреби диносаурусите од лицето на земјата

Поранешен министер открива: На Земјата има комплекс во кој вонземјаните и луѓето работат на воени проекти!

Пол Хелјер, поранешен канадски министер, на јавна трибина за уфологија, одлучи да признае дека војската соработува со вонземјани, кои ги има повеќе видови и кои веќе подолго време ќе бидат присутни на Земјата.

Повеќе: Поранешен министер открива: На Земјата има комплекс во кој вонземјаните и луѓето работат на воени...

ФОТО: Студентите од Машински направија спортски автомобил

По повод Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј, во Народната канцеларија на Претседателот на Република Македонија во Скопје се одржува дводневна изложба на иновативни студентски проекти и презентација на најновите меѓународни научни достигнувања од претставници на Машинскиот факултет при Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“-Скопје, објави Факултети.мк.

Повеќе: ФОТО: Студентите од Машински направија спортски автомобил

Пронајдете го својот двојник на „Гугл“

Американскиот Интернет гигант „Гугл“ додаде нова опција на својот пребарувач со кој на едноставен начин може да откриете колку луѓе во светот личат на вас и да го пронајдете својот двојник, пренесува МИА.

Повеќе: Пронајдете го својот двојник на „Гугл“

Страница 152 од 153