Од 1-ви ноември СМС за 1,2 денари?

Големопродажните цени за говорни услуги и за СМС-пораките во мобилната телефонија, од денеска се намалуваат. Цените за интерконекција кај говорните услуги паднаа од досегашните 4 и 3,2 денари на сегашните 1,2 денари и важат симетрично за сите оператори, пишува Вечер

Повеќе: Од 1-ви ноември СМС за 1,2 денари?

Четири сценарија: Каков ќе биде животот во 2100 година?

Температурата на Земјата до 2100 година ќе порасне од 0,3 до 4,8 степени Целзиусови во зависност од тоа како човекот ќе се однесува на енергетски, климатски и демографски план.

Повеќе: Четири сценарија: Каков ќе биде животот во 2100 година?

Вака изгледа пеколот на земјата! (ВИДЕО)

На видеото во прилог ви ги претставуваме петте најтопли, најсуви, најчудни и најсмртоносни места на светот.

Повеќе: Вака изгледа пеколот на земјата! (ВИДЕО)

Мистериозна огнена топка падна врз град! (ВИДЕО)

Бјарки Микелсен од Исланд сними мистериозна огнена топка, која со голема брзина паѓаше кон градчето Акурејриа на Исланд. По ова веднаш почнаа да кружат гласини дека се работи за вонземјани.

Повеќе: Мистериозна огнена топка падна врз град! (ВИДЕО)

Фејсбук во проблеми - цел свет не може да објавува статуси!?

Најпопуларната социјална мрежа во светот се соочува со проблеми. Имено, од засега непознати причини, Фејсбук не дозволува објавување статуси, лајкувања и објавување фотографии.

Повеќе: Фејсбук во проблеми - цел свет не може да објавува статуси!?

ВИДЕО: Снимено летало кое потсеќа на НЛО

Оние кои веруваат во постоењето на вонземски живот, сигурно ќе бидат среќни кога ќе добијат уште еден „доказ“, со кој би ги поткрепиле тврдењата.

Повеќе: ВИДЕО: Снимено летало кое потсеќа на НЛО

Time.mk со сервис за превод од англиски на македонски

Агрегаторот Time.mk од септември планира да понуди нова услуга, сервис кој ќе овозможува превод од англиски на македонски јазик, пренесува emagazin.mk.

Повеќе: Time.mk со сервис за превод од англиски на македонски

Првиот севернокорејски паметен телефон нема да биде паметен

Северна Кореја го промовираше својот прв смартфон. Има само еден „мал„ проблем: мнозинството напредни функции не е можно да се користат бидејќи се забранети во оваа азиска земја, пренесува Б92.

Повеќе: Првиот севернокорејски паметен телефон нема да биде паметен

Еве како изгледа животот во градот во кој WiFi, ТВ, радио и мобилни телефони се забранети (ГАЛЕРИЈА, ВИДЕА)

Во градот Грин Бенк кој се наоѓа во западна Вирџинија во САД забрането е користење на електроника. Ова градче во кое живеат 149 луѓе се наоѓа во зона слободна од радио бранови. Научниците го користат овој простор за проектирање на сателити и за испитување на вселената и поради тоа не смее во таа зона да има радио бранови произведени од електроника за домаќинства, за да не се мешаат сигналите, пишува Дејли Мејл.

Повеќе: Еве како изгледа животот во градот во кој WiFi, ТВ, радио и мобилни телефони се забранети...

Страница 159 од 163