Во Кина робот започна да патролира на железничка станица

На железничката станица за брзи возови во градот Женгжу, во кинеската покраина Хенан, од петокот првпат започна да патролира полицаец робот.

Повеќе: Во Кина робот започна да патролира на железничка станица

СЕНЗАЦИОНАЛНО ОТКРИТИЕ: НАСА пронајде живот на планетата Церера!

Вселенската сонда Dawn пронашла материјали на база на јаглерод, слични на оние кои го изградиле животот на Земјата, објави НАСА.

Повеќе: СЕНЗАЦИОНАЛНО ОТКРИТИЕ: НАСА пронајде живот на планетата Церера!

Американците го дизајнираа најдобриот авион на светот! (ВИДЕО)

Американската авијација разви нов концепт на лесен борбен авион „Мачета“.

Повеќе: Американците го дизајнираа најдобриот авион на светот! (ВИДЕО)

Ако ве повика ОВОЈ БРОЈ на Вибер, НИКАКО не се јавувајте!

Веќе подолго време корисниците на Вибер се жалат дека добиваат повици од бројот +266696687, а сега е откриено и што може да ви се случи ако се јавите.

Повеќе: Ако ве повика ОВОЈ БРОЈ на Вибер, НИКАКО не се јавувајте!

Извештај: САД се главниот извир и цел на DDoS сообраќај во светот

Американката аналитичка компанија а Akamai Technologies, објави во средата дека најголемиот број кибернетички напади отпаѓаат на САД, со 24 отсто, на Велика Британија со 10 проценти и на Германија со 7 отсто.

Повеќе: Извештај: САД се главниот извир и цел на DDoS сообраќај во светот

Индија лансираше рекордни 104 сателити во една мисија

Индија создаде историја со успешно лансирање 104 сателити во една мисија, надминувајќи го претходниот рекорд од 37 сателити кои ги лансираше Русија во 2014 година.

Повеќе: Индија лансираше рекордни 104 сателити во една мисија

Црниот Ајфон 7 има проблеми со оголување на бојата?!

Се поголем број сопственици на црните Ајфони 7 пријавуваат оголување на црната боја. Ова би можело да биде своевидно продолжување на приказната за скапоцените Џет Блек Ајфони 7 и 7 Плус, чија завршна изработка и супер глаткиот краен финиш сака микро гребнатинки, кои настануваат со стандардно користење на уредите.

Повеќе: Црниот Ајфон 7 има проблеми со оголување на бојата?!

Овој смартфон не мора да го полните - еве како работи!

Празен смартфон, а во близина нема полнач или штекер. Ноќен кошмар за многумина. Изгледа дека овој проблем наскоро ќе биде минато.

Повеќе: Овој смартфон не мора да го полните - еве како работи!

Телефон со „инстикт“ за самоуништување

Идејата за телефон кој има способност за самоуништување делува како замисла од шпионските филмови, но всушност би можела да биде корисен изум.

Повеќе: Телефон со „инстикт“ за самоуништување

Новиот Ајфон ќе биде најскап досега!

Следниот модел на Ајфон ќе биде најбрзиот и најмоќен досега. Но, судејќи по гласините на интернет, ќе има низа нови карактеристики кои претходните модели ги немале.

Повеќе: Новиот Ајфон ќе биде најскап досега!

Страница 4 од 159