Samsung и натаму водечки на пазарот на смартфоните и покрај фијаското со Galaxy Note 7

Јужнокорејскиот технолошки гигант „Samsung“ во третиот квартал од годинава претрпел штета поради фијаското со моделот Galaxy Note 7, но не толкава за да го загуби првото место на светскиот пазар на паметни телефони, покажуваат истражувањата на агенциите IDC и Strategy Analytics.

Повеќе: Samsung и натаму водечки на пазарот на смартфоните и покрај фијаското со Galaxy Note 7

Ако сакате статус со ГОЛЕМИ БУКВИ на Фејсбук, направете го ОВА!

Веројатно сте забележале дека на социјалната мрежа Фејсбук некои статуси се појавуваат со поголеми букви од обично.

Повеќе: Ако сакате статус со ГОЛЕМИ БУКВИ на Фејсбук, направете го ОВА!

Фејсбук има скриена опција за која НИКОЈ НЕ ЗНАЕ! Еве за што се работи (ВИДЕО)

Се` повеќе луѓе ја користат платформата на Фејсбук за комуницирање преку пораки, така што не изненадува фактот што компанијата се обидува да спречи спам и несаканите пораки да стигнат до нашиот инбокс.

Повеќе: Фејсбук има скриена опција за која НИКОЈ НЕ ЗНАЕ! Еве за што се работи (ВИДЕО)

Samsung го ‘замрзна’ развојот на Galaxy S8 поради истрагата за експлозиите на Note 7

Јужнокорејскиот технолошки гигант „Samsung Electronics“ го одложи развојот на новиот паметен телефон со ознака Galaxy S8 поради истрагата во врска со експлозиите на моделот Galaxy Note 7, а неговите програмери досега не успеаја да ја откријат причината за инцидентите, пишува весникот The Wall Street Journal повикувајќи се на извори во групата која се занимава со разработката на новите модели.

Повеќе: Samsung го ‘замрзна’ развојот на Galaxy S8 поради истрагата за експлозиите на Note 7

Можно е Кеопсовата пирамида да има уште две скриени одаи

Славната Кеопсова пирамида во Гиза, едно од седумте светски чуда на Стариот свет изградена пред околу 4.500 години, можеби во својата внатрешност сокрива непознати досега одаи, објавија неодамна научниците коишто ја користат радиографијата за темелно да го проучат ова величествено здание.

Повеќе: Можно е Кеопсовата пирамида да има уште две скриени одаи

ВИСТИНАТА Е НЕКАДЕ ГОРЕ: Вонземјани се обиделе да комуницираат со нашата планета?

Астронаути од Канада снимиле мистериозни сигнали од дури 234 ѕвезди, за кои веруваат дека се обиди за комуникација на вонземјани со нашатга планета.

Повеќе: ВИСТИНАТА Е НЕКАДЕ ГОРЕ: Вонземјани се обиделе да комуницираат со нашата планета?

ФАСЦИНАНТНО: И дрвата имаат чувства и создаваат пријателства

„Многу чувствуваат болка и имаат емоции како страв. Дрвата сакаат да бидат во непосредна близина на други дрва и да се мазат. Сакаат друштво и се` да оди полека“.

Повеќе: ФАСЦИНАНТНО: И дрвата имаат чувства и создаваат пријателства

Инстаграм подготвува револуционерна опција за своите корисници

Социјалната мрежа Инстаграм наскоро, слично на Фејсбук, би можела да воведе опција за видео пренос во живо.

Повеќе: Инстаграм подготвува револуционерна опција за своите корисници

Научниците тврдат дека ја решиле тајната на Бермудскиот триаголник

Научниците тврдат дека конечно ја решиле мистеријата на таканаречениот Бермудски триаголник.

Повеќе: Научниците тврдат дека ја решиле тајната на Бермудскиот триаголник

Чудни суштества откриени на дното на Пацификот

Неколку спектакуларни и ретки подводни суштества биле откриени оваа година во најдлабоките бразди на Пацификот, пишува во петок BBC.

Повеќе: Чудни суштества откриени на дното на Пацификот

Страница 8 од 153