Како да се решите од мачнината? Што се случува со вашето тело кога ќе се прејадете!?

Колку често ви се случило да ве излажат гладни очи, па се прејадувате и не знаете како да се решите од мачнината и надуеноста.

Повеќе: Како да се решите од мачнината? Што се случува со вашето тело кога ќе се прејадете!?

РУСКИ РЕЦЕПТ: Направете природен лек за болки во желудникот

Рускиот лек, познат како Кумис, ја регенерира микрофлората во желудникот, пробајте го...

Повеќе: РУСКИ РЕЦЕПТ: Направете природен лек за болки во желудникот

Што е ХЕРПЕС, Херпесна Инфекција?

Херпесна инфекција или Херпес е вирусна инфекција, која откако еднаш ќе се добие, уште во рано детство, се повторува во различни интервали во текот на целиот живот.

Повеќе: Што е ХЕРПЕС, Херпесна Инфекција?

ОВИЕ ЦИГАРИ ГИ КОРИСТИТЕ СЕКОЈ ДЕН, А НЕ СТЕ НИ СВЕСНИ ДЕКА....

Популарните „лајт“ цигари се посебно опасни бидејќи предизвикуваат еден од најагресивните облици на рак на белите дробови – аденокарцином, тврдат американските научници.

Повеќе: ОВИЕ ЦИГАРИ ГИ КОРИСТИТЕ СЕКОЈ ДЕН, А НЕ СТЕ НИ СВЕСНИ ДЕКА....

Хелиос Медикал го носи Qyra - првиот стимулатор на природен колаген во Македонија!

Употребата на колагенските пептиди како најмодерен пристап во сите области на современата медицина, како ортопедијата, трауматологија, естетска хирургија и дерматологија е се поактуелна тема.

Повеќе: Хелиос Медикал го носи Qyra - првиот стимулатор на природен колаген во Македонија!

Еве која намирница го храни ракот, а ние секојдневно ја консумираме

Многубројни истражувања покажале дека обработениот шеќер кој се наоѓа во газираните сокови и разни благи ги потхрануваат ќелиите на ракот и од нив стануваат поотпорни.

Повеќе: Еве која намирница го храни ракот, а ние секојдневно ја консумираме

Еве како да се заштитите од змиите отровници!

Важно е да знаете дека од змии не треба да се плашите и дека внимателноста е доволна за да се заштитите. Змијата не е насилно животно и сама бега од опасност, напаѓа само ако биде загрозена. Сепак, за да го намалите ризикот од каснување на змија отровница, потребно е да се држите до некои правила на однесување за време на престојот во природа.

Повеќе: Еве како да се заштитите од змиите отровници!

ВАРУПРОСТИН - Стоп за проблемите со мокрењето

- Вообичаена честота на мокрење е 4-6 пати дневно и тоа воглавно во текот на денот, додека пак ноќното мокрење обично се јавува кај зголемено консумирање на течности , диуретици како и чаеви и кафиња или алхохол пред спиење, болести на бубрезите или некои други заболувања како на пример шеќерна болест , заболувања на црниот дроб или срцето.

 

Повеќе: ВАРУПРОСТИН - Стоп за проблемите со мокрењето

Страница 1 од 142