Само една лажичка од оваа напивка ветува здравје

Оваа напивка служи за прочистување на гастроинтестиналниот тракт. Потребно ви е само малку време за да ја подготвите.

 

Состојки:

  • 5 шољи зовриена вода
  • 100 грама шливка
  • 100 грама урми

Начин на подготовка:

Во зовриена вода ставете ги урмите и шливката. Оставете ја 15 минути, а потоа извадете и оставете да се олади.
Земајте по една лажичка, наутро, на празен желудник.

Loading...

JT Fixed Display