Еве како да се заштитите од змиите отровници!

Важно е да знаете дека од змии не треба да се плашите и дека внимателноста е доволна за да се заштитите. Змијата не е насилно животно и сама бега од опасност, напаѓа само ако биде загрозена. Сепак, за да го намалите ризикот од каснување на змија отровница, потребно е да се држите до некои правила на однесување за време на престојот во природа.

Повеќе: Еве како да се заштитите од змиите отровници!

ВАЖНО! Ова е листа со фабрики кои НЕ користат ГМО во своите производи!

Поголемиот дел од фабриките кои произведуваат храна денес, користат ГМО во своите производи, но не сите. Затоа оваа листа носете ја со себе во маркет и одберете здравје!

Повеќе: ВАЖНО! Ова е листа со фабрики кои НЕ користат ГМО во своите производи!

МАРИХУАНА НА РЕЦЕПТ - Донесена итна одлука за легализација на марихуаната!

Откако долниот дом и сенатот на американската сојузна држава Њујорк го усвоија предлог Закон, кој овозможува користење на марихуана за медицински цели, се чека само потписот на Ендруа Куома, кој е гувернер на државата Њујорк.

Повеќе: МАРИХУАНА НА РЕЦЕПТ - Донесена итна одлука за легализација на марихуаната!

Пиете вода од пластични шишиња? Еве зошто не треба да го правите тоа!

Пред десет и повеќе години веројатно се уште никој не помислуваше дека обична вода ќе пиеме од пластични шишиња. А денес тоа е повеќе навика, отколку потреба, бидејќи водата од повеќето водоводи се уште е питка.

Повеќе: Пиете вода од пластични шишиња? Еве зошто не треба да го правите тоа!

Решете се од болките во грбот засекогаш!

Оние кои често патат од вкочанет врат и болки во грбот добро знаат колку може тоа да биде напорно и мачно. Ние ви претставуваме рецепт кој ќе ги „поправи“ вашите зглобови и ќе ги одржи во добра кондиција, а истовремено може да ви помогне да се решите од болките во грбот.

Повеќе: Решете се од болките во грбот засекогаш!

Јадевте лук? Еве три едноставни начини да се решите од лошиот здив!

Здивот од лук е најголема причина поради која луѓето го избегнуваат. Но, оние кои не можат да одолеат секогаш бараат начин како да го ублажат. Експерти од Охајо ги предлагаат овие три начини за решавање на овој проблем:

Повеќе: Јадевте лук? Еве три едноставни начини да се решите од лошиот здив!

СКАНДАЛ: Доктор Оз обвинет за рекламирање лажни производи за слабеење - еве како се правдаше пред сенатот!

Еден од најпознатите американски доктори Мехмет Оз, кој стана познат ширум светот како „Др. Оз“, во вторникот се најде на мета на сенаторите, кои го испитуваа за време на јавно сослушување во сенатскиот пододбор за заштита на потрошувачите.

Повеќе: СКАНДАЛ: Доктор Оз обвинет за рекламирање лажни производи за слабеење - еве како се правдаше пред...

СНИМКАТА КОЈА ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА ГО ИСПАНИЧИ ИНТЕРНЕТОТ: Паразити кои глодаат органи, ги има и во Македонија! (ВИДЕО)

Амеби кои „јадат“ мозок, паразити кои можат да нараснат и до половина метар во должина, црви кои ползат во очите, се само некои од гадостите кои можат да убијат човек кога овие мали, но опасни напасти ќе се најдат во телото на човекот.

Повеќе: СНИМКАТА КОЈА ЗА ЧЕТИРИ ДЕНА ГО ИСПАНИЧИ ИНТЕРНЕТОТ: Паразити кои глодаат органи, ги има и во...

Страница 132 од 146

JT Fixed Display