Еве што ќе ви се случи ако секое утро пиете вода со мед!

Едноставната напивка која во себе ја содржи една од најздравите намирници на светот е вистински сојузник во зајакнување на добрата здравствена состојба.

Повеќе: Еве што ќе ви се случи ако секое утро пиете вода со мед!

ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ

Менопауза е времето кога доаѓа до последното менструално крвавење, а причината е циклично делување на хормоналните јајници на слузокожната материца ( ендометријум ).

Повеќе: ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ

Вежби кои имаат ист ефект како да сте поминале еден час во теретана

Доколку сте залежале во последно време и немате воља да посетувате теретана, овие вежби се идеални за вас.

Повеќе: Вежби кои имаат ист ефект како да сте поминале еден час во теретана

Употребата на смартфоните го зголемува ризикот од синдромот на суво око

Повеќето луѓе знаат дека премногу гледање во мобилниот телефон е штетно, но новата студија покажува дека смартфоните се многу понездрави од она што се мисли, посебно кога се во прашање очите.

Повеќе: Употребата на смартфоните го зголемува ризикот од синдромот на суво око

Имате проблеми со потенција? - решението е ВАРУПОТЕНТ

-Повеќе од 150 милиони мажи во светот патат од пореметување на ерекцијата. Меѓутоа само 10% од нив бара помош за својот проблем. Повеќето мажи не сакаат да признаат дека имаат сексуални проблеми.

Повеќе: Имате проблеми со потенција? - решението е ВАРУПОТЕНТ

Еве што му прави сокот од калинка на вашиот организам!

Ако сакате да го успорите процесот на стареење и да го зајакнете имунитетот, пијте свежо цеден сок од калинки, советуваат стручњаците.

Повеќе: Еве што му прави сокот од калинка на вашиот организам!

Страница 4 од 135