ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршен - ОВА ќе ве спаси од болка!

Со доаѓањето на летото стигна и сезоната на разни инсекти, меѓу кои најголема опасност шират осите и стршните.

Повеќе: ОВА МОРА ДА ГО ЗНАЕТЕ: Кога ќе ве касне оса, пчела или стршен - ОВА ќе ве спаси од болка!

ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ

Менопауза е времето кога доаѓа до последното менструално крвавење, а причината е циклично делување на хормоналните јајници на слузокожната материца ( ендометријум ).

Повеќе: ВАРУКЛИМ - ЗА КЛИМАТЕРИЧНИ ТЕГОБИ

Мултивитаминска напивка со куркума

Овој пијалак е вистинска ризница на лековити состојки, а се прави многу едноставно!

Повеќе: Мултивитаминска напивка со куркума

Големо откритие: Белите дробови не се само за дишење, туку и за производство на тромбоцити

Научници открија дека белите дробови не само што служат за дишење, туку и за производство на тромбоцити, крвни зрнца значајни за згрутчувањето на крвта.

Повеќе: Големо откритие: Белите дробови не се само за дишење, туку и за производство на тромбоцити

Сакате рамен стомак? Следете ги овие утрински правила!

Велат дека можете да предвидите каков ќе ви биде денот, гледајќи во утрото, така што најдобро е денот да го започнете со голема насмевка.

Повеќе: Сакате рамен стомак? Следете ги овие утрински правила!

Постењето го регенерира дијабетичниот панкреас

Панкреасот може да се активира за саморегенерација преку еден вид исхрана, односно преку постење, тврдат американски научници. Враќањето на функцијата на овој орган, кој помага при контролирање на нивото на шеќер во крвта, ги повлекол симптомите на дијабетес во експериментите со животни.

Повеќе: Постењето го регенерира дијабетичниот панкреас

ОВИЕ СЕМКИ ГО ЛЕКУВААТ РАКОТ ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА - Погледнете...

Ракот е најстрашната болест на 21-от век. Милиони долари се трошат за да се направат голем број на истражувања кои би го пронашле лекот, но за жал се уште истите се безуспешни.

Повеќе: ОВИЕ СЕМКИ ГО ЛЕКУВААТ РАКОТ ЗА САМО НЕКОЛКУ ДЕНА - Погледнете...

ВОДАТА Е ЛЕК: Еве како пиењето вода на празен желудник може да ве спаси!

Лечењето со вода е познато во јапонското општество. Конзумирањето обична питка вода на празен желудник е вистински начин за прочистување на човечкото тело. Конзумацијата на вода на празен желудник по посебни услови ви помага во лечење на низа болести. Глвоболка, воспаление на мускулите, срцеви заболовуања, артритис, брзо чукање на срцето, вишок килограми, бронхитис, астма, туберкулоза, бубрежни болести, повражање, дијареа, дијабетес...

Повеќе: ВОДАТА Е ЛЕК: Еве како пиењето вода на празен желудник може да ве спаси!

Страница 8 од 142