Само една лажичка од оваа напивка ветува здравје

Оваа напивка служи за прочистување на гастроинтестиналниот тракт. Потребно ви е само малку време за да ја подготвите.

Повеќе: Само една лажичка од оваа напивка ветува здравје

Витамин Д може да сопре настинка или грип

Витамин Д суплементи можат да поштедат повеќе од три милиони луѓе од настинка или грип во Велика Британија секоја година, тврдат научниците.

Повеќе: Витамин Д може да сопре настинка или грип

Мислевте дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во ..

Сите граѓани мислат дека нормален крвен притисок е 120 со 80, и дека се што е над тоа е аларм за посета на доктор, но новите податоци велат дека оние што мислат така биле во заблуда.

Повеќе: Мислевте дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во ..

Кога ја отворате устата во вилицата слушате крцкање? - причината е застрашувачка...

Крцкање кога ќе ја отворите устата, главоболки, стрес или напнатост се симптоми на состојба која се вика темпоромандибуларно пореметување на вилицата.

Повеќе: Кога ја отворате устата во вилицата слушате крцкање? - причината е застрашувачка...

СЕ ОБИДЕЛА ДА ЗАПАЛИ ПАРЧЕ КАШКАВАЛ - Резултатот шокантен!

Ако сте родител, тогаш веројатно ќе сакате да го гледате ова видео, бидејќи сигурно им правите сендвичи со кашкавал на вашите деца.

Повеќе: СЕ ОБИДЕЛА ДА ЗАПАЛИ ПАРЧЕ КАШКАВАЛ - Резултатот шокантен!

Сушел облека дома. Кога отишол на лекар, уследил ШОК!

43-годишник веќе година дена не суши облека во затворен простор. И препорака на експертите е таквото сушење да се избегнува бидејќи може да доведе до сериозни проблеми.

Повеќе: Сушел облека дома. Кога отишол на лекар, уследил ШОК!

Еве што се случува во вашето тело кога ќе престанете да пушите (ВИДЕО)

Пушачите секој ден одново и одново слушаат за она што цигарите му го прават на телото и здравјето и како штетните материи од тутунот и чадот влијаат на срцето и крвотокот.

Повеќе: Еве што се случува во вашето тело кога ќе престанете да пушите (ВИДЕО)

Нов тест открива дали имате рани симптоми на срцев удар

Стручниот магазин „Physical Biology“, пишува дека делувањето на тестот се заснова на откривање на специфичен биомаркер во крвта.

Повеќе: Нов тест открива дали имате рани симптоми на срцев удар

Мислите дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во ..

Сите граѓани мислат дека нормален крвен притисок е 120 со 80, и дека се што е над тоа е аларм за посета на доктор, но новите податоци велат дека оние што мислат така биле во заблуда.

Повеќе: Мислите дека нормален притисок е 120 со 80!? - Докторите велат дека Вие сте во ..

ДИЕТА ЗА МРЗЛИВИ ДЕВОЈКИ И ЖЕНИ: Пијте го овој сок, килограмите сами ќе исчезнуваат

Лековитите својства на циметот и медот, посебно и во комбинација, веројатно ви се веќе познати. Но, она што можеби не сте го знаеле е фактот што овие две магични состојки можат да ви помогнат да ослабите. Пробајте ја оваа напивка која е вкусна, лесна за подготовка, а го забрзува метаболизмот и ви помага да се ослободите од вишокот килограми додека удобно седите во вашата фотеља. Не велиме дека е добро да заборавите на вежбање, но ако денес баш ве мрзи да се придвижите, има и други решенија!

Повеќе: ДИЕТА ЗА МРЗЛИВИ ДЕВОЈКИ И ЖЕНИ: Пијте го овој сок, килограмите сами ќе исчезнуваат

Страница 9 од 142